13.04.2019

Zavolejte hasiče i v případě, kdy požár zvládnete uhasit i sami. Mohou totiž objevit i skryté hrozby.

Myslíte, že je zbytečné volat hasiče v případech, kdy jste si s požárem dokázali úspěšně poradit i sami? Chyba! Hasiče byste měli zavolat vždy, mimo jiné vám to ukládá i zákon o požární ochraně.

Hasiči mohou mnohdy odhalit i skryté hrozby, na které byste sami jen těžko přišli. Pokud také například řešíte pojištění s likvidátorem pojišťovny, bude pro něj komunikace s vyšetřovatelem požáru (hasiči) mnohdy značně rychlejší a jednodušší. Nesázejte tedy při řešení podobných situací jen na své síly a svěřte se do rukou odborné pomoci!

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace