13.07.2021

Na co si dát pozor při používání adventního věnce?

Před Vánoci z téměř každé výlohy září adventní věnec. Můžete vybírat podle barev svíček i materiálu. Jenomže k původnímu účelu - tedy zapalování adventních svící - není určených podle odhadů hasičů až 90 procent věnců.

Jak je něco takového možné? Věnce jsou zkrátka označené jako dekorační. Často bývají vyrobené z velmi hořlavých materiálů, ať už z přírodních či syntetických. U věnců, na nichž můžete zapálit svíčky, zkontrolujte následující:

  • Jsou pod svíčkami kovové podstavce?

  • Máte věnec položený na nehořlavé podložce?

  • Nehrozí zapálení částí věnce při zkracování zapálených svíček?

Pokud je všechno v pořádku, můžete svíčky zapálit. Od zapálených svíček se ale nikdy nevzdalujte, ať už jsou na věnci nebo jinde. Užijte si vánoční atmosféru v příjemném světle plamene, který vám dodá pohodu - a nic víc.


Nejspíš budete o Vánocích zdobit byt nebo dům vánočními světýlky. Víte, jak si je správně vybrat? A kde všude je můžete instalovat? Aby vás nic nepřekvapilo, pořiďte si pojištění majetku a odpovědnosti v jednom.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace