14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

Vznikne nenápadně, ale o to zákeřněji se šíří. Požár, který způsobí obyčejná stolní lampička, není nic neobvyklého. Stačí chvíle nepozornosti, mrštné domácí zvířátko nebo neznalost a pokoj je rázem v plamenech. Jaké bývají nejčastější příčiny těchto nehod?

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

14.07.2021

Práci můžete hasičům znesnadnit i nevědomě. Jak?

Mějte na paměti, že záchranné složky mohou potřebovat jakýmkoli, třeba i hůře dostupným místem kdykoli projet. Tomu je potřeba přizpůsobit nejen chování řidičů na silnicích, ale i parkování. Zejména na sídlištích a v hustě obydlených oblastech, kde je parkování větší dobrodružství, komplikují auta hasičům jejich práci. 

Pokud můžete, parkujte své auto ve dvoře nebo na svém pozemku. Když opouštíte vůz, myslete na to, že se může kdykoli stát nehoda nebo nepříjemnost a právě vaše auto může hasiče a záchranáře připravit o čas. Hasičské auto je opravdu velké a při použití žebříku či plošiny potřebuje hodně prostoru. Snažte se proto problémům s místem předcházet.

Poslechněte si výzvu jednoho z hasičů a pamatujte na ni. 

Víte, co dělat, když uslyšíte varovnou sirénu nebo ucítíte plyn?

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace