15.07.2019

Víte, jak se zachází s tlakovými lahvemi?

Tlakové lahve (např. s propan-butanem) jsou velmi často důvodem masivních požárů. Pro minimalizaci možných škod je proto nutné, aby bylo dodrženo několik základních pravidel.

S lahvemi je nutné jednat obezřetně, látky v nich obsažené se totiž při styku se vzduchem stávají výbušnými – láhve bychom tak neměli vystavovat extrémním teplotám či tlaku. Hořící plyn bychom se také nikdy neměli pokoušet hasit, dokud není zastaven jeho únik. Nezapomeňte v dané situaci zavolat hasiče, sami nejlépe ví, jak se v podobných situacích zachovat. Poslední věc, na kterou mnozí zapomínají, je to, že byste tyto lahve neměli skladovat v prostorách pod úrovní okolního terénu – to riziko požáru či výbuchu jen zvyšuje.

K většině nehod dochází především kvůli lidské neopatrnosti, dbejte tedy zásad bezpečnosti a vyvarujte se tak hrozícímu neštěstí!

 

16.06.2022

Neobvyklé sporty, které vám protáhnou tělo a budou vás bavit

Chodit do posilovny nebo běhat může člověku časem připadat monotónní a najít motivaci k chůzi na trenažéru po náročném dnu v práci je pak dvakrát obtížnější. Pojďme si představit zábavné sporty, které oživí váš cvičební program a umožní vám udržet si kondici, aniž byste pohyb museli vnímat jako nutné zlo.

Například golf. Tento kdysi pozapomenutý sport si u nás získává stále větší oblibu. Provozuje se v přírodě, protáhnete při něm nejen horní polovinu těla, ale i nohy při obcházení jamek. Golf vyžaduje soustředění a velkou pečlivost při vedení pohybu. Důkladně si při něm vyčistíte hlavu a odreagujete se od každodenních starostí.

Nebo byste raději něco dynamičtějšího? Zkuste squash. Hra v rychlém tempu vás zahřeje, procvičí celé tělo a s litry potu vyplaví z těla i všechen stres a únavu po náročném dni v práci. 

Na další zajímavé sporty se podívejte v naší infografice. 

generali-unusual-sport.gif

 

Vyberte kategorii