14.07.2021

Stala se pojistná událost a hasiči místo prohlédli. Jaký bude další postup?

Pokud se vám někdy přihodí některá z pojistných událostí a patřičné záchranné služby už „mají hotovo“, určitě to neznamená konec.

Po hasičích je při požáru nutné počkat na vyšetřovatele, který danou situaci prozkoumá více do detailu. Odpovídejte jim na všechny dotazy a spolupracujte, aby bylo vše co nejrychleji vyřešené. Vyšetřovatel obvykle zjistí příčinu požáru. 

V případě vytopení volejte okamžitě pojišťovnu a další postup řešte s ní. Pro jednání potřebujete mít vyjádření k dané pojistné události. O to stačí zažádat elektronicky, adresy najdete na webových stránkách hasičských sborů. Hasiči pak musí do 30 dnů odpovědět. Zprávu pak předejte pojišťovně. Úklid může následovat až po dobré dokumentaci.

Ještě nemáte pojištění? Nenechte věci náhodě a vyřiďte si pojištění domácnosti.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace