13.09.2019

Jaké výhody přinášejí senzorická čidla a jsou vůbec potřeba?

Mnoho rodin si do svých domovů s postupem let instaluje stále větší a větší množství čidel, díky kterým je jejich dům nejen lépe chráněn, ale také s nimi ušetří čas, energii a mnohdy také „nervy“.

Díky různým typům čidel můžete např. detekovat nejen pohyb, ale i vodu a další oblasti. Tyto pak komunikují skrze rádiové sítě (v ČR například od Vodafone, Českých radiokomunikací apod.) a nasbíraná data jsou ukládána do vlastní cloudové (= vzdálené) platformy, odkud je k nim skvělý přístup. Celý proces má hlavní výhodu v maximální bezpečnosti, a to ve všech částech. Vaše data jsou tak neustále v bezpečí.

Čidla mají několik výhod, o kterých jste možná ani nevěděli:

 1. Nepotřebujete Wi-Fi, vystačíte si s LPWAN (nízkoenergetickou sítí s velkým dosahem).
 2. Není nutná žádná složitá instalace/montáž.
 3. Informace dostáváte vždy v reálném čase.
 4. Čidla jsou napájena bateriemi, kabelů se tak bát nemusíte.

Jaká čidla můžete využít?

Pohybová

S pohybovými čidly budete opravdu vědět o každém pohybu předmětu, na němž je dané čidlo umístěno.

Výhodou těchto čidel je především rozmanitost jejich využití, zároveň však nejsou nijak výrazně omezována tím, kam mohou být umístěna. Baterie v těchto typech čidel vydrží poměrně dlouhou dobu, mnohdy dokonce až dva roky.

Tento druh čidel můžete využít pro:

 • sledování/kontrolu pohybu;
 • hlídání vniknutí do automobilu/jiného prostoru;
 • ochranu před nežádoucí manipulací.

Vodní

S vodními čidly se v domácnosti už nemusíte obávat žádné vodní katastrofy.

Vodní čidla si berou za svou povinnost především ochranu vaší domácnosti (např. spotřebičů). Pokud dojde již k menší záplavě, jste o ní bezprostředně informováni některou ze zvolených metod. I v tomto případě se nemusíte bát, že by čidlo v některých místech nereagovalo – můžete jej dát i do hůře přístupných oblastí. Neocenitelnou výhodou je také výdrž baterie, která atakuje až čtyři roky.

Kde mohou najít své uplatnění:

 • v kuchyních či koupelnách;
 • při napouštění bazénu;
 • při havárii kotle;
 • při riziku záplav.

Co z toho všeho můžete získat vy?

V rámci nově připravované pilotní akce jsme se v Generali Česká pojištovna rozhodli nabídnout našim klientům ke sjednanému pojištění majetku také jedno čidlo v ceně.

Předpokládaný start dané akce by měl být v říjnu tohoto roku. O dalších detailech vás budeme zavčas informovat.

 

16.06.2022

Neobvyklé sporty, které vám protáhnou tělo a budou vás bavit

Chodit do posilovny nebo běhat může člověku časem připadat monotónní a najít motivaci k chůzi na trenažéru po náročném dnu v práci je pak dvakrát obtížnější. Pojďme si představit zábavné sporty, které oživí váš cvičební program a umožní vám udržet si kondici, aniž byste pohyb museli vnímat jako nutné zlo.

Například golf. Tento kdysi pozapomenutý sport si u nás získává stále větší oblibu. Provozuje se v přírodě, protáhnete při něm nejen horní polovinu těla, ale i nohy při obcházení jamek. Golf vyžaduje soustředění a velkou pečlivost při vedení pohybu. Důkladně si při něm vyčistíte hlavu a odreagujete se od každodenních starostí.

Nebo byste raději něco dynamičtějšího? Zkuste squash. Hra v rychlém tempu vás zahřeje, procvičí celé tělo a s litry potu vyplaví z těla i všechen stres a únavu po náročném dni v práci. 

Na další zajímavé sporty se podívejte v naší infografice. 

generali-unusual-sport.gif

 

Vyberte kategorii