14.07.2021

Jaká rizika představují tlakové lahve v hořícím objektu?

Tlakové lahve jsou opravdu nebezpečný „účastník“ požárů. Obvykle totiž nezáleží na tom, co je jejich obsahem. Dokonce není důležité ani to, zda je lahev prázdná, či plná. K jejich výbuchu zkrátka dojde. Na co se připravit a jak se zachovat, pokud se tlakové lahve nachází v blízkosti ohně?

Lahve ohrožují své okolí mimo jiné doletem fragmentů po výbuchu. Jejich vzdálenost mnohdy dosahuje až 300 metrů. Pokud se nachází v budově, okamžitě informujte hasiče. Na základě této skutečnosti povedou likvidaci požáru jiným způsobem. Díky tomu bude průběh celého zásahu mnohem hladší a bezpečnější. 

Jak hasiči postupují? Například musí vyklidit okolí, aby nedošlo k úrazu. Tlakové lahve je nutné chladit. Některé hasičské týmy též prochází speciálním výcvikem, při němž se lahve profesionálně prostřelí. Vy však nic z těchto postupů nezkoušejte a raději vsaďte na zkušenosti hasičů.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace