13.07.2021

Jak ochránit majetek před vichřicí?

Předcházet požárům do jisté míry můžeme. Vichřici ale jen stěží. O to větší roli hrají přípravy, díky kterým můžeme zmírnit dopady řádění tohoto živlu.

Zvedá se vítr? V předpovědi se objevuje varování před zvýšeným rizikem vichřic? Udělejte několik rychlých opatření:

  • Zavřete okna.

  • Zabezpečte volně stojící věci na balkoně a na zahradě.

  • Ukliďte květináče z parapetu.

  • Přesvědčte se, že si silný vítr nevezme nic do parády - obzvlášť pokud bydlíte ve vyšších patrech. 

 

Pár jednoduchých kroků dokáže snížit riziko poškození oken, aut a dalšího majetku. Nehledě na zdraví kolemjdoucích. Nepodceňujte vítr a předcházejte komplikacím. Než vichr utichne, můžete například zjistit, co má obsahovat evakuační zavazadlo nebo co znamená, když uslyšíte sirénu.

Sjednejte si pojištění nemovitosti nebo vybavení domácnosti od Generali Česká pojišťovna a získejte tak komplexní ochranu vašeho domova včetně pojištění proti pohromám.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace