V klidu doma na gauči člověk jednoduše vyjmenuje věci, které musí uvést při volání na tísňovou linku. Jenomže při samotném vytáčení čísla 112 klid obvykle chybí. Došlo totiž k nečekané události a někdo nejspíš potřebuje naši pomoc. Zopakujme si proto, co je nutné říct, aby záchranné složky mohly co nejdříve vyrazit na místo incidentu.
Ve videu se zaměříme na to, jak by měl takový telefonát vypadat a co vše byste měli během něj operátorům sdělit.
Připravte si odpovědi na tyto hlavní otázky:
Při hovoru se snažte zůstat co nejvíce věcní a odpovídejte na dotazy operátorů. Pokud si nejste jistí, jak přesně postupovat, nebojte se zeptat. Na druhé straně telefonní linky sedí vyškolení profesionálové, kteří jsou na podobné situace zvyklí. Věřte jejich úsudku a nechte se vést jejich dotazy. Nezapomeňte však ještě chvíli po skončení hovoru vyčkat u telefonu a být tak připraveni zodpovědět další případné doplňující otázky operátorů. Úroveň vaší spolupráce totiž do značné míry předurčuje hladkost průběhu celé operace.
Chodit do posilovny nebo běhat může člověku časem připadat monotónní a najít motivaci k chůzi na trenažéru po náročném dnu v práci je pak dvakrát obtížnější. Pojďme si představit zábavné sporty, které oživí váš cvičební program a umožní vám udržet si kondici, aniž byste pohyb museli vnímat jako nutné zlo.
Například golf. Tento kdysi pozapomenutý sport si u nás získává stále větší oblibu. Provozuje se v přírodě, protáhnete při něm nejen horní polovinu těla, ale i nohy při obcházení jamek. Golf vyžaduje soustředění a velkou pečlivost při vedení pohybu. Důkladně si při něm vyčistíte hlavu a odreagujete se od každodenních starostí.
Nebo byste raději něco dynamičtějšího? Zkuste squash. Hra v rychlém tempu vás zahřeje, procvičí celé tělo a s litry potu vyplaví z těla i všechen stres a únavu po náročném dni v práci.
Na další zajímavé sporty se podívejte v naší infografice.