14.07.2021

Hasiče volejte, i když požár uhasíte sami. Mohou objevit skryté hrozby

Je po požáru, teď už jen uklidit… Myslíte, že je zbytečné volat hasiče v případech, kdy jste si s požárem dokázali úspěšně poradit i sami? Chyba! Hasiče byste měli zavolat vždy. Kromě toho, že to ukládá zákon o požární ochraně, vám dokáží pomoct hned v několika ohledech.

Na první pohled to možná vypadá jako uhašený požár. Pod haldou ohořelých věcí se ale nejspíš skrývá doutnající hrozba, která by mohla spustit další vlnu ohně. Zkušený hasič dokáže tato nenápadná ložiska odhalit a zlikvidovat. Protipožární tým většinou místo požáru prohlédne také termokamerou, která odhalí i to, co je lidským očím neviditelné.

Pokud také například řešíte pojištění s likvidátorem pojišťovny, bude pro něj komunikace s vyšetřovatelem požáru z řad hasičů mnohdy rychlejší a jednodušší. Nesázejte tedy při řešení podobných situací jen na své síly a svěřte se do rukou odborné pomoci!

Vždy je však lepší prevence než řešení problému. Dbejte proto na bezpečnost při vaření nebo při grilování. Pokud vám chce například při zahradním posezení některý z hostů pomoct, zkontrolujte, zda je poté vše řádně vypnuté a uklizené. A nezapomeňte na dobré pojištění proti požáru, které vám ušetří spoustu starostí.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace