14.07.2021

Cítíte únik plynu? Volejte hasiče, kteří jsou na podobné situace vybavení

Unikající plyn se může během několika málo minut proměnit v naprostou katastrofu, a to nejen pro lidi, ale i pro životní prostředí. Pokud tedy k podobné situaci dojde, měli byste o ní co nejrychleji informovat hasiče, kteří jsou na řešení podobných problémů profesionálně vybavení.

Hasiči se o celou situaci dokáží postarat poměrně rychle a efektivně. Nesnažte se vymýšlet vlastní postupy. Všechny hasičské jednotky jsou vybavené odolnými protichemickými obleky, díky kterým mohou týmy pracovat v nebezpečné zóně a zastavit únik plynu. 

Může jít o únik chlóru v bazénu nebo třeba o čpavek na stadionu. Ale co když uniká plyn doma? Problém většinou poznáte podle silného zápachu, který je k zemnímu plynu přidáván. Monitorovat situaci můžete též díky hlásiči úniku plynu. V případě problému urychleně uzavřete přívod plynu a dobře vyvětrejte. Zhasněte také všechny hořáky a nezapínejte nic na elektřinu. Na sousedy nezvoňte, místo toho zaklepejte a varujte je. Zavolejte hasiče a informujte je z bezpečí o situaci. V průběhu roku nepodceňujte kontroly kotlů a plynových zařízení. A pokud se přece jen něco stane? Spolehnout se můžete na dobré pojištění.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace