30.05.2018

Chraňte své zdraví i peněženku – zkontrolujte svou autolékárničku

Autolékárnička patří k povinné výbavě každého vozidla. Když ji nemáte v pořádku, tak jednak hazardujete se zdravím, ale také riskujete pokutu. Na co je potřeba si dávat pozor?

  • Expirace produktů
  • Přítomnost veškerých povinných produktů (trojcípý šátek, obvazy, náplasti, rukavice, isotermická fólie, rouška, škrticí obinadlo, nůžky)
  • Uložení lékárničky

Autolékárnička by měla být umístěna ve vozidle tak, aby v případě nehody byla dostupná. Tedy například pod předním sedadlem, v přihrádce u spolujezdce…) Na druhou stranu by měla být bezpečně připevněna, aby se z ní při náraze nestalo nebezpečné těleso, které se po autě volně pohybuje.

 

Naše pojištění poskytuje ochranu miminkům, teeneagerům i seniorům, a je proto ideální pro celé rodiny.

16.06.2022

Neobvyklé sporty, které vám protáhnou tělo a budou vás bavit

Chodit do posilovny nebo běhat může člověku časem připadat monotónní a najít motivaci k chůzi na trenažéru po náročném dnu v práci je pak dvakrát obtížnější. Pojďme si představit zábavné sporty, které oživí váš cvičební program a umožní vám udržet si kondici, aniž byste pohyb museli vnímat jako nutné zlo.

Například golf. Tento kdysi pozapomenutý sport si u nás získává stále větší oblibu. Provozuje se v přírodě, protáhnete při něm nejen horní polovinu těla, ale i nohy při obcházení jamek. Golf vyžaduje soustředění a velkou pečlivost při vedení pohybu. Důkladně si při něm vyčistíte hlavu a odreagujete se od každodenních starostí.

Nebo byste raději něco dynamičtějšího? Zkuste squash. Hra v rychlém tempu vás zahřeje, procvičí celé tělo a s litry potu vyplaví z těla i všechen stres a únavu po náročném dni v práci. 

Na další zajímavé sporty se podívejte v naší infografice. 

generali-unusual-sport.gif

 

Vyberte kategorii