30.09.2021

Cestovní semafor hlídá dovolenou. Podívejte se, co dovoluje

Pandemie už druhou sezonu narušuje dovolené. Pravidla pro odjezd a příjezd se rychle mění, a proto je dobré sledovat, jak se situace ve vaší cílové destinaci vyvíjí. Víte, kam se podívat a kde najít všechno podstatné?

Plánování dovolené je momentálně o něco složitější. Než kamkoli vyrazíte, ověřte si na stránkách Ministerstva zahraničních věcí a Ministerstva zdravotnictví České republiky, jak vypadá cestovní semafor. Ten ukazuje platné podmínky vstupu vzhledem k pandemické situaci. Podívejte se také na speciální doporučení a varování, která ministerstva zveřejňují.

Pokud se vydáváte do země, kde je nákaza nemocí covid-19 pod kontrolou, dbejte na běžná doporučení. Noste roušky, kde je to zapotřebí, dodržujte hygienická opatření a vyhýbejte se davům. V případě cestování do zemí, kde jsou čísla nakažených vyšší, si raději sjednejte i připojištění. Dopředu a v průběhu cesty si ověřujte, jaká jsou pravidla pro návrat. Může se totiž stát, že vás čeká nenadálá karanténa a test. 

Cestovní semafor sleduje také motocrossový závodník Petr Pilát. Bez jakých dalších věcí se na dovolené neobejde a kam nejraději vyráží? Podívejte se na video.

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii