Aby měl člověk ze sportování co nejvíc, musí se ke svému tělu chovat hezky. To znamená dávat mu správnou výživu, aby bylo silné, odolné a zdravé. Správným jídlem před běháním předejdete únavě, takže podáte nejlepší výkon. Doplnění energie po běhání vám zase pomůže s opravou svalů a ochrání vás před zraněním.

Abyste z běhu vytěžili co nejvíc, nepodceňte přípravu. Než vyrazíte, vyberte si potraviny bohaté na sacharidy, bílkoviny a vlákninu, protože ty jsou snadno stravitelné a uvolňují energii pozvolna, takže déle vydržíte. Výbornými příklady jsou ovesná kaše, ořechová másla, smoothies a celozrnné cereálie, například celozrnný toust. Pro běžce jsou také velice prospěšné potraviny obsahující draslík, jako například banány, protože draslík pomáhá regulovat krevní tlak.

Po běhání je důležité jíst jídla, která pomůžou vašim utahaným svalům zahojit se. Celozrnné sachariny jako těstoviny a hnědá rýže poskytují energii, budují svaly a zlepšují výdrž a výkon. Spárujte je s potravinami bohatými na bílkoviny, jako jsou vejce, kuře nebo ořechy. Přidejte hojně ovoce a zeleniny, protože v těch je spousta vitamínů, podporujících imunitní systém, a minerálů, které vám pomůžou ubránit se před otravným kašlem a nachlazením – abyste vydrželi běhat, jak je rok dlouhý!

 

15.10.2021

Virtuální zdravotní péče je tady

Telemedicína měla původně umožnit péči o pacienty v odlehlých oblastech – ale díky prudkému rozvoji technologií a pohodlí a praktičnosti virtuální komunikace se její využití rychle stává normou. Ve Francii, Itálii, Španělsku, Německu a Británii loni 15 % lékařů uskutečnilo virtuální schůzky s pacienty. Dalších 41 % se o takovou možnost zajímá. 

Generali_The Rise in Virtual Healthcare_Infographic_CZECH_04.10.21 (1).jpg

 

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace