01.10.2021

Co všechno umí aplikace Záchranka

Aplikace Záchranka umí především lokalizovat zraněného nebo nemocného, zvládá ale i mnohem víc. Díky všem svým funkcionalitám je cenným pomocníkem při záchraně života.

Při poskytování první pomoci se počítá každá vteřina. Aplikace Záchranka dokáže mnoho z nich ušetřit tím, že dispečerům a záchranářům poskytne vaši přesnou polohu. Ukáže vám též, kde se ve vašem nejbližším okolí vyskytují defibrilátory, pohotovosti nebo například lékárny. Můžete si pustit interaktivní návody první pomoci. A propojí vás se záchranáři videohovorem, pokud to budete potřebovat.


Po stažení aplikace Záchranka si nezapomeňte vyplnit zdravotní informace. Ocení je dispečeři v okamžiku, kdy se vám něco stane. Mohou se díky nim rychleji zorientovat
a informovat záchranný tým na místě. Aplikace sdílí též užitečná data o kapacitě vaší baterie či nadmořské výšce, v níž se nacházíte. V neposlední řadě dokážou záchranáři skrze vaše předvyplněné informace kontaktovat vaše blízké. V krizové situaci se proto nebojte sáhnout po aplikaci místo po telefonátu.

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii