Že jsme zdraví a že je nám dobře, často bereme jako samozřejmost. Tedy dokud nás nesloží nějaká nákaza. Když ale chytíme chřipku nebo nachlazení, vyřadí nás to z provozu a vysaje nám to energii na řadu dnů, někdy i týdnů. A přitom je to tak běžná věc! Dospělý chytí nachlazení v průměru dvakrát až třikrát do roka, děti v předškolním věku se jím nakazí dokonce pětkrát až sedmkrát ročně.

Dobrá zpráva je, že můžete udělat o hodně víc opatření, abyste se mikroby nenakazili, než byste si mohli myslet. Mikroby se šíří z člověka na člověka jako lavina a najdete je na místech, kde byste je nečekali. Jistě, každý ví, že se má vyhýbat známým a kolegům, kteří kašlou a prskají, a mýt si ruce po záchodě. Ale je i řada opatření, která nejsou tak očividná.

Přinášíme překvapivá místa, která mají mikroby v oblibě, abyste na ochranu svého zdraví mohli podniknout i další kroky.

 

15.10.2021

Virtuální zdravotní péče je tady

Telemedicína měla původně umožnit péči o pacienty v odlehlých oblastech – ale díky prudkému rozvoji technologií a pohodlí a praktičnosti virtuální komunikace se její využití rychle stává normou. Ve Francii, Itálii, Španělsku, Německu a Británii loni 15 % lékařů uskutečnilo virtuální schůzky s pacienty. Dalších 41 % se o takovou možnost zajímá. 

Generali_The Rise in Virtual Healthcare_Infographic_CZECH_04.10.21 (1).jpg

 

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace