Že jsme zdraví a že je nám dobře, často bereme jako samozřejmost. Tedy dokud nás nesloží nějaká nákaza. Když ale chytíme chřipku nebo nachlazení, vyřadí nás to z provozu a vysaje nám to energii na řadu dnů, někdy i týdnů. A přitom je to tak běžná věc! Dospělý chytí nachlazení v průměru dvakrát až třikrát do roka, děti v předškolním věku se jím nakazí dokonce pětkrát až sedmkrát ročně.

Dobrá zpráva je, že můžete udělat o hodně víc opatření, abyste se mikroby nenakazili, než byste si mohli myslet. Mikroby se šíří z člověka na člověka jako lavina a najdete je na místech, kde byste je nečekali. Jistě, každý ví, že se má vyhýbat známým a kolegům, kteří kašlou a prskají, a mýt si ruce po záchodě. Ale je i řada opatření, která nejsou tak očividná.

Přinášíme překvapivá místa, která mají mikroby v oblibě, abyste na ochranu svého zdraví mohli podniknout i další kroky.

 

05.05.2021

Jak se účinně chránit během výjezdu na kolo, brusle a při dalších sportovních aktivitách?

Rodiče by pak měli být svým dětem v oblasti bezpečnosti vzorem a měli by jim vysvětlovat všechna rizika tak, aby je pochopily. Měli by je učit využívat přilbu, naučit je plavat, přecházet přes cestu apod.

Co nám říká Národní registr dětských úrazů?

  • V Česku dojde během roku asi k 500 000 případů ošetření dětských poranění.
  • Nejvíce úrazů se přihodí doma (asi ve 40 % případů), dále pak na sportovištích a v dopravě.
  • Většina úrazů je způsobena pádem z výšky pod jeden metr.
  • Zlomeniny se na celkovém počtu úrazů podílejí přibližně ze 40 %, otřes mozku z 20 %, popáleniny pak asi ze 3 %.
  • Nejčastějším obdobím, kdy dochází k nehodám u dětí, jsou letní měsíce (duben až červen).

 

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace