29.08.2018

Záchrana těžce raněné osoby z málo dostupných míst

Pokud se člověk zraní například na skále či jiném špatně dostupném místě, neobejde se jeho záchrana bez zásahu profesionálů.

První pomoc i transport do bezpečí v těchto případech zajišťuje speciálně vycvičená lezecká skupina, která následně pacienta převeze a předá záchranné službě. Úkolem této skupiny je:

  • Prozkoumat daný terén a najít přístupovou cestu
  • Dostat se k raněnému a poskytnout mu první pomoc
  • Nachystat pacienta k transportu a důkladně zabezpečit
  • Provést samotný transport pacienta do bezpečí

Chcete vědět, jak taková záchranná akce probíhá? Mrkněte na naše video.

 

TIP! Chcete udělat pro svou bezpečnost něco navíc? Nainstalujte si aplikaci Záchranka (https://www.zachrankaapp.cz) a zavolejte si v případě potřeby pomoc rychle a jednoduše.

Sjednejte si pojištění na cesty a získejte individuální přístup a profesionální servis. 

15.10.2021

Virtuální zdravotní péče je tady

Telemedicína měla původně umožnit péči o pacienty v odlehlých oblastech – ale díky prudkému rozvoji technologií a pohodlí a praktičnosti virtuální komunikace se její využití rychle stává normou. Ve Francii, Itálii, Španělsku, Německu a Británii loni 15 % lékařů uskutečnilo virtuální schůzky s pacienty. Dalších 41 % se o takovou možnost zajímá. 

Generali_The Rise in Virtual Healthcare_Infographic_CZECH_04.10.21 (1).jpg

 

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace