02.10.2021

Kniha túr v aplikaci Záchranka umí sama upozornit horskou službu

Chystáte se na výšlap na hory? Nezapomeňte si stáhnout aplikaci Záchranka a doplnit si Knihu túr v modulu Horské služby. V případě nečekaného problému totiž dokáže upozornit vaše blízké a přivolat pomoc.

Do virtuálního turistického deníčku s názvem Kniha túr si zapíšete start a cíl cesty a aktivitu, kterou jdete do hor podnikat. Vyplníte kontakty na své blízké a účastníky výpravy. Když se výlet zadaří, stačí jen potvrdit, že jste se vrátili. Ale co když nastane problém? Aplikace rozešle upozornění na vámi vybrané kontakty. A když ani tito lidé nepotvrdí váš šťastný návrat, aplikace zalarmuje nejbližší horskou službu.

Modul Horské služby obsahuje také varování včetně lavinových nebezpečí v Krkonoších a Jeseníkách. Že jste se ocitli na horách, není nutné aplikaci Záchranka hlásit. Pozná to sama podle vaší polohy a dokáže případně přivolat nejbližší horskou službu.

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii