30.09.2021

Cestujete za sportem? Nezapomeňte se připojistit

Hurá na závody! Se sportovním náčiním a dobrou fyzičkou si nezapomeňte na cesty sbalit také připojištění sportovní činnosti. Může se hodit, ať už se chystáte projet hory na kole, nebo si u moře dát do těla power jógou.

Připojištění organizovaný sport nebo riziková cesta se vyplatí sportovcům a každému, kdo míří do ciziny na závody nebo na tréninky. Hrozí vám totiž o něco větší pravděpodobnost zranění než turistům, kteří stráví dovolenou lenošením na plážovém lehátku. 


Kvalitní pojištění se v minulosti vyplatilo například motocrossaři Petru Pilátovi. Poslechněte si příběh jeho kalifornského zranění a částky, kterou měl zaplatit za léčení. Sjednejte si připojištění a užijte si bezstarostnou radost z pohybu!

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii