Nechat se provést poskytováním první pomoci se hodí kdekoliv na světě. S aplikací Záchranka máte přístup do encyklopedie první pomoci. V některých zemích se s aplikací dovoláte i na místní tísňové linky. A pokud stisknete tlačítko „nemohu mluvit“, usnadní vám též popisování problému v cizí řeči.
Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené.
V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.
S přípravami začni včas. Určitě doma projdi těchto pět kroků:
K nejběžnějším zdravotním komplikacím na dovolené patří úrazy, spáleniny a další potíže spojené se sluncem nebo zažívací problémy. Cestovní pojištění myslí na všechny tyhle situace a pokryje ti léky, hospitalizaci i léčebné výlohy. Kromě toho zahrnuje také:
Tip, jak na pojištění ušetřit: u Generali České mají děti do 6 let cestovní pojištění zdarma (storno cesty je potřeba připojistit). To se vám vyplatí, když dítě havaruje na odrážedle nebo sní na dovolené něco špatného.
Při zařizování pojištění se zeptej na kompletní seznam tzv. pojistných rizik, ať víš, na co všechno se pojištění vztahuje. Fajn je taky zjistit, na co naopak pojištění neplatí – ať se případně můžeš na něco připojistit. Počítej s tím, že pro adrenalinové dovolené bude pojištění dražší (i když to s dětmi asi zatím není na pořadu dne).
Přečtěte si
Zabavte děti při dlouhých cestách autem
Díky těmto tipům nemusí být let s malými dětmi noční můrou
Seznam základních věcí, na které byste při balení na dovolenou neměli zapomenout