02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Nechat se provést poskytováním první pomoci se hodí kdekoliv na světě. S aplikací Záchranka máte přístup do encyklopedie první pomoci. V některých zemích se s aplikací dovoláte i na místní tísňové linky. A pokud stisknete tlačítko „nemohu mluvit“, usnadní vám též popisování problému v cizí řeči.

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

02.10.2021

Aplikace Záchranka má encyklopedii první pomoci

Na kompletní encyklopedii první pomoci, kterou najdete v aplikaci Záchranka, pracovali odborníci a sestavili ji tak, aby byla maximálně praktická. Obsahuje například interaktivní návod, díky němuž se dozvíte, jak v krizových situacích postupovat krok za krokem. Objevíte zde také kompletní postupy častých zdravotních komplikací, které nevyžadují telefonát na tísňovou linku. Hodit se vám budou, když si například zlomíte ruku nebo vám začne téct krev z nosu. 

I s tím, kam vyrazit na pohotovost nebo do otevřené lékárny, vám aplikace Záchranka pomůže. Díky funkci lokátoru najdete informace o všech těchto důležitých místech ve svém telefonu. 

Encyklopedie posloužila už v řadě případů. Hodila se například dětem ve škole v okamžiku, kdy jeden z žáků dostal epileptický záchvat. Děti si v encyklopedii našly správný postup 
a svému kamarádovi tak dokázaly správně pomoct.

Vyberte kategorii