01.10.2021

Aplikace Záchranka ušetří cenné minuty i při zranění v horách

Při záchraně zraněného rozhodují vteřiny a minuty. Nezdržujte se složitým popisováním místa nehody nebo doptáváním se na detaily první pomoci. Aplikace Záchranka umí vyřešit mnohé komplikace během několika kliknutí.

Čím rychleji se ke zraněnému dostanou zdravotníci, tím lepší je prognóza uzdravování. Jenomže navigování v horách nebývá jednoduché. Vteřiny natahuje mimo jiné tak nejistota při poskytování první pomoci. Kvůli šoku nebo neznalosti někdy zkrátka tápeme, co udělat. Naštěstí je tu aplikace Záchranka. 

Aplikace poskytne záchranným složkám vaši lokaci, takže nemusíte dispečinku popisovat, na které lesní cestě se právě nacházíte. Než přijedou záchranáři, poradí vám se správným poskytnutím první pomoci. Už máte Záchranku ve svém chytrém telefonu?

Přečtěte si také, co vás může potkat, když na českých horách v těsné blízkosti hranic vytočíte číslo 155 nebo 112.

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii