30.09.2021

Pojištění spoluúčasti na věcech půjčených vyřídíte pro Česko i celý svět

Plánujete dovolenou v půjčeném autě nebo si chcete na den vyzkoušet jízdu na motorce? Nešetřete na pojištění. Ceny za nezaviněnou škodu mohou pořádně nabourat rozpočet dovolené.

Při půjčování auta, kola, motorky nebo například karavanu se hodí pojištění spoluúčasti na věcech půjčených. Sjednat si ho můžete pro celý svět, ale i pro českou kotlinu. Pokud se stane, že neúmyslně odřete auto, píchnete kolo nebo třeba rozbijete okénko, Generali Česká pojišťovna se postará o uhrazení škody.


Na co nezapomenout při půjčování? Vždy si půjčujte věci v oficiální půjčovně, dobře si přečtěte smlouvu a prohlédněte si půjčované vybavení. Pokud ho přebíráte poškozené, nahlaste to i s dokumentací. Podceňovat pojištění při zápůjčkách se nevyplatí. Při cestách po Islandu si to ověřil třeba Petr Pilát. Podívejte se, co musel řešit. Dnes už ale vždy sahá po kvalitním pojištění.

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii