Víte, jaké pomůcky se vám mohou hodit u dopravní nehody?

Chvilka nepozornosti, špatné počasí, technická závada. Dopravní nehoda může potkat kohokoliv z nás. K nepříjemné události dojde během pár vteřin a podobně rychle čas běží i hned po nehodě. Proto je důležité se dobře vybavit a připravit se i na chvíle, které nikdo z nás nechce ani pomyslet. Vždy s sebou proto vozte pomůcky, které mohou vám nebo ostatním účastníkům nehody pomoct nebo dokonce zachránit život.

Co by mělo být v autě pro případ dopravní nehody:

  • reflexní vesta
  • rozbíječ skel
  • hasicí přístroj
  • autolékárnička

Přičemž reflexní vestu a rozbíječ skel je potřeba vozit v dosahu řidiče, aby se v případě potřeby mohl dostat z auta ven. Hasicí přístroj a autolékárnička mohou být umístěny pod sedadly nebo v kufru. Velmi důležité je ale v každém případě to, že všechny pomůcky musí být uchyceny k vozidlu tak, aby nikoho v případě nehody neohrožovaly.

21.03.2023

Jak se postarat o staršího příbuzného a nezapomenout přitom na sebe

Vytvořte si plán

Seznamy patří k nejjednodušším nástrojům, které vám pomohou udržet si o všem přehled a maximalizovat efektivitu. Sepište si, co váš příbuzný každý den potřebuje. Rychle tak zjistíte, s čím můžete snadno pomoct a co se dá jednoduše vyřešit. Jestli je pro vás například každodenní vaření složité, navařte několik jídel najednou, rozdělte je na porce a zamrazte. Váš příbuzný si pak snadno ohřeje jídlo kdykoliv bude potřebovat. 

Rozdělte si povinnosti

Je důležité znát hranice svých možností a nenakládat si na sebe příliš. Zvažte, jestli neobjednat placenou pomoc na domácí práce jako je uklízení, praní a žehlení prádla nebo údržba zahrady. Máte-li poblíž sourozence, jiné členy rodiny nebo přátele, můžete si péči rozdělit tak, že každý z vás bude v jiné dny vykonávat jiné úkoly, například vařit nebo uklízet. 

Pružná pracovní doba

Digitální technologie výrazně usnadňují práci na dálku a s rostoucí poptávkou po flexibilní práci se tomuto trendu začíná přizpůsobovat stále více zaměstnavatelů. Rozhodně stojí za to promluvit si s nadřízeným, jestli si můžete upravit pracovní hodiny nebo dny tak, abyste péči o příbuzného zvládli. 

Starejte se o sebe

Snažte se počítat s časem pro sebe a zařaďte ho do svého denního rozvrhu. Nastavte si třeba budík o pár minut dříve a čtěte si, běžte na rychlou procházku nebo věnujte deset minut meditaci, která vám zklidní mysl. Výborným pomocníkem v tom budou aplikace jako je například Headspace.

V neposlední řadě je vždy důležité mít před sebou něco, nač se můžete těšit, a proto si jednou za pár týdnů vyhraďte volný víkend a sejděte se s přáteli, vyrazte na výlet nebo na krátkou dovolenou.

Vyberte kategorii