18.04.2018

Víte, jaké pomůcky se vám mohou hodit u dopravní nehody?

Dopravní nehoda může potkat kdykoli kohokoli z nás. Proto je potřeba vozit s sebou v autě vždy takové pomůcky, které nám v těchto situacích dokáží pomoci.

Jsou to:

  • reflexní vesta
  • rozbíječ skel
  • hasicí přístroj
  • autolékárnička

Přičemž reflexní vestu a rozbíječ skel je potřeba vozit v dosahu řidiče, aby se v případě potřeby mohl dostat z auta ven. Hasicí přístroj a autolékárnička mohou být umístěny pod sedadly nebo v kufru. Velmi důležité je ale v každém případě to, že všechny pomůcky musí být uchyceny k vozidlu tak, aby nikoho v případě nehody neohrožovaly.

16.06.2022

Neobvyklé sporty, které vám protáhnou tělo a budou vás bavit

Chodit do posilovny nebo běhat může člověku časem připadat monotónní a najít motivaci k chůzi na trenažéru po náročném dnu v práci je pak dvakrát obtížnější. Pojďme si představit zábavné sporty, které oživí váš cvičební program a umožní vám udržet si kondici, aniž byste pohyb museli vnímat jako nutné zlo.

Například golf. Tento kdysi pozapomenutý sport si u nás získává stále větší oblibu. Provozuje se v přírodě, protáhnete při něm nejen horní polovinu těla, ale i nohy při obcházení jamek. Golf vyžaduje soustředění a velkou pečlivost při vedení pohybu. Důkladně si při něm vyčistíte hlavu a odreagujete se od každodenních starostí.

Nebo byste raději něco dynamičtějšího? Zkuste squash. Hra v rychlém tempu vás zahřeje, procvičí celé tělo a s litry potu vyplaví z těla i všechen stres a únavu po náročném dni v práci. 

Na další zajímavé sporty se podívejte v naší infografice. 

generali-unusual-sport.gif

 

Vyberte kategorii