Když se při autonehodě potřebujete dostat z vozu, často rozhodují vteřiny. Jenomže kudy ven, když nejdou otevřít dveře? Na rozbíjení čelního skla raději zapomeňte. Zkuste to spíš bočními okny.
Čelní sklo automobilu se dá rozbít jen za pomoci speciálních pomůcek, které s sebou na místo nehody přivezou hasiči. Sklo musí vyřezat. Běžný řidič s sebou podobné vybavení nevozí.
Pokud se potřebujete dostat se z vozidla nebo do vozidla oknem, o rozbíjení čelního skla se nepokoušejte. Přistupte rovnou k rozbíjení bočních okének, a to nejlépe pomocí rozbíječe skel.
I tady však může nastat problém. Okénka totiž mohou být pokrytá speciální bezpečnostní fólií proti neoprávněnému vniknutí. V takovém případě se chovají stejně jako čelní sklo. Přivolejte tedy co nejrychleji hasiče, kteří vám pomohou.
Jak taková operace probíhá, předvádí hasiči v našem videu. Přejeme vám, abyste podobnou situaci nemuseli nikdy zažít na vlastní kůži. Pro všechny případy je však lepší se pojistit. Díky pojištění vozidel od Generali Česká pojišťovna získáte komplexní ochranu vozidla včetně asistenčních služeb.
Seznamy patří k nejjednodušším nástrojům, které vám pomohou udržet si o všem přehled a maximalizovat efektivitu. Sepište si, co váš příbuzný každý den potřebuje. Rychle tak zjistíte, s čím můžete snadno pomoct a co se dá jednoduše vyřešit. Jestli je pro vás například každodenní vaření složité, navařte několik jídel najednou, rozdělte je na porce a zamrazte. Váš příbuzný si pak snadno ohřeje jídlo kdykoliv bude potřebovat.
Je důležité znát hranice svých možností a nenakládat si na sebe příliš. Zvažte, jestli neobjednat placenou pomoc na domácí práce jako je uklízení, praní a žehlení prádla nebo údržba zahrady. Máte-li poblíž sourozence, jiné členy rodiny nebo přátele, můžete si péči rozdělit tak, že každý z vás bude v jiné dny vykonávat jiné úkoly, například vařit nebo uklízet.
Digitální technologie výrazně usnadňují práci na dálku a s rostoucí poptávkou po flexibilní práci se tomuto trendu začíná přizpůsobovat stále více zaměstnavatelů. Rozhodně stojí za to promluvit si s nadřízeným, jestli si můžete upravit pracovní hodiny nebo dny tak, abyste péči o příbuzného zvládli.
Snažte se počítat s časem pro sebe a zařaďte ho do svého denního rozvrhu. Nastavte si třeba budík o pár minut dříve a čtěte si, běžte na rychlou procházku nebo věnujte deset minut meditaci, která vám zklidní mysl. Výborným pomocníkem v tom budou aplikace jako je například Headspace.
V neposlední řadě je vždy důležité mít před sebou něco, nač se můžete těšit, a proto si jednou za pár týdnů vyhraďte volný víkend a sejděte se s přáteli, vyrazte na výlet nebo na krátkou dovolenou.