31.05.2018

112 nebo 155? Není to jedno

Víte, kdy volat na tísňovou linku 155 a kdy na 112? Pokud si člověk není jistý, zavoláním na číslo 112 chybu neudělá. Jedná se totiž o univerzální tísňovou linku, na kterou se dovoláte jak bez kreditu či signálu, tak i ze zahraničí. Operátoři si zde navzájem předají informace a vyšlou potřebnou pomoc.

Jsou ale situace, kdy je výhodnější volat rovnou na linku 155, která se specializuje na zdravotní pomoc. Zde vám totiž operátoři dovedou odborně poradit a vést vás při poskytování první pomoci. Pokud je na místě nehody někdo ve vážném ohrožení zdraví nebo života, je tedy efektivnější volat na linku 155.

Pamatujte tedy:

112

  • Univerzální tísňová linka
  • Při nedostatku kreditu, signálu či při volání ze zahraničí

155

  • Při ohrožení zdraví či života
  • Při potřebě odborné rady po telefonu
15.10.2021

Virtuální zdravotní péče je tady

Telemedicína měla původně umožnit péči o pacienty v odlehlých oblastech – ale díky prudkému rozvoji technologií a pohodlí a praktičnosti virtuální komunikace se její využití rychle stává normou. Ve Francii, Itálii, Španělsku, Německu a Británii loni 15 % lékařů uskutečnilo virtuální schůzky s pacienty. Dalších 41 % se o takovou možnost zajímá. 

Generali_The Rise in Virtual Healthcare_Infographic_CZECH_04.10.21 (1).jpg

 

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace