01.10.2021

Jak v aplikaci Záchranka funguje lokátor

Díky aplikaci Záchranka snadno přivoláte první pomoc, operátor vám skrze videohovor pomůže s jejím poskytnutím a můžete také dostávat upozornění na zdravotní rizika ve svém okolí. A naprosto neocenitelnou roli má funkce lokátoru.

Vaši přesnou polohu dostanou díky lokátoru operátoři a záchranný tým. Při záchraně života se tak nemusíte zdržovat s vysvětlováním, za kterým kopcem leží zraněný. Aplikace Záchranka nelokalizuje jenom vás. Vyhledáte díky ní důležité body zájmu ve svém okolí. Zjistíte, kde se nachází defibrilátory nebo například pohotovosti či lékárny. 

Ne s každou událostí je totiž nutné volat na linku 155. Některé zdravotní komplikace vyřešíte i bez pomoci záchranného dispečinku. A právě v těchto případech vás může aplikace nasměrovat, abyste se nemuseli zdržovat. 

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii