17.07.2021

Za nejlepší zmrzlinou se Petr Pilát vydává do Benátek

Motocrossový závodník Petr Pilát rád a hodně cestuje. Za svou oblíbenou destinaci považuje italské Benátky. Co ho do města gondol tolik láká, kde se po cestě zastavuje a co si nikdy nezapomene sbalit?

„Jsem velký milovník Itálie,“ přiznává Petr Pilát a dodává, že do této země pravidelně míří několikrát za rok. „Jsem zvyklý cestovat na dlouhé vzdálenosti. Nemám problém ujet třeba dva tisíce kilometrů na jeden zátah. Takže Benátky vzdálené zhruba osm set kilometrů jsou celkem legrace,“ dodává Pilát. Co ho do Benátek tak táhne? Prý si tu dopřává nejlepší těstoviny, vynikající pizzu a nejluxusnější zmrzlinu na světě. Na cestě do Itálie dělá závodník zastávky například za Salzburgem u průzračných ledovcových jezer, nebo si dává pauzy ve svých oblíbených restauracích.

Na cestu má Petr Pilát vždycky připravenou svou oblíbenou hudbu. Ve svém playlistu má přes deset tisíc písniček, které mu dělají společnost, ať už se vydá kamkoliv. Momentálně stejně jako zbytek světa řeší také pandemická opatření. Sám už je očkovaný a nabádá ostatní cestovatele, aby zkontrolovali nařízení v každé zemi, do níž se vydají, nebo přes kterou pojedou. A na co ještě nezapomenout? Rozhodně na cestovní pojištění!

Raději se vydáváte na výlety po Česku? I u nás má Petr Pilát svá oblíbená místa a aktivity.

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii