30.09.2021

Za každý den v nemocnici finanční kompenzace. Sjednejte si připojištění

Každý cestovatel chce zemi, do níž vyrazil na dovolenou, důkladně poznat. Detailní seznámení s místním zdravotním systémem a odpočinek na nemocniční posteli by ale k zážitkům z ciziny patřit neměl. Když už ale dojde k úrazu, hodí se připojištění na pobyt v nemocnici.

Každý rodič dobře ví, jak rychlá bývá cesta od smíchu k pláči a že ke zranění často stačí jen chvilička nepozornosti. Obzvlášť na dovolené se proto hodí připojištění pobytu v nemocnici. Když už se vaše dítko ocitne v nemocnici, můžete nepříjemné chvíle v obklopení lidmi, kteří mluví cizím jazykem, strávit společně. Z pojištění dostanete kompenzaci tisíc pět set korun na den. 


Pojištění samozřejmě neplatí jen pro rodiče. Kompenzaci dostane každý, kdo si ho sjedná. Zařiďte si dobré cestovní pojištění a pusťte starosti k vodě. Nezapomeňte ani na pojištění odpovědnosti nebo pojištění sportovní činnosti.

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii