30.09.2021

Pojištění odpovědnosti využijete i na cestách

Říká se mu pojistka na blbost. Pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě je ale velmi chytrá věc, která se hodí jak doma, tak při cestování.

K problému stačí málo. Třeba neopatrný pohyb v hotelu, po kterém zůstane rozbité sklo ve dveřích. Nebo někoho omylem zraníte. Například na kole nebo v zimě na sjezdovce. Při odškodnění zraněného létají pořádné sumy. Obzvlášť pokud nechtěně zraníte cizince. 

V rámci pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě za vás Generali Česká pojišťovna uhradí poškozenému léčebné výlohy a navíc ztrátu výdělku po dobu jeho pracovní neschopnosti. Z této „pojistky na blbost“ se hradí i případné náklady na soudní řízení. Zranění člověka, který si v zahraničí dobře vydělává, vás bez pojištění může stát i střechu nad hlavou. Proto neriskujte a zařiďte si dobré pojištění, s nímž se nemusíte bát.

K pojištění odpovědnosti se hodí také pojištění cestovních výloh, nebo třeba pojištění mazlíčků. Buďte na dovolenou připravení!

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii