30.09.2021

Pojištění léčebných výloh vám ušetří peníze i starosti

K čemu je dobré pojištění léčebných výloh? Co všechno zahrnuje a kdy se může hodit? Podívejte se, jak se bez něj může prodražit dovolená třeba u našich sousedů v Rakousku.

Pojištění léčebných výloh se vztahuje na akutní onemocnění, úraz a případně repatriaci, pokud nemůžete v cestě dál pokračovat nebo se musíte kvůli zdraví nečekaně vrátit domů a nemáte zajištěnou cestu. 

Představte například, že se s přáteli vydáte poznávat rakouské Alpy. Jenomže při šlapání po vysokých kopcích vám ujede noha a spadnete ze srázu, kam se za vámi ostatní nedostanou. Budou vám muset zavolat horskou službu, která přiletí vrtulníkem a odveze vás do nemocnice. Nepříjemnou zlomeninu vám místní lékaři budou muset operovat a vy budete poznávat Rakousko z nemocniční postele. Taková dovolená vás nečekaně může stát až několik milionů. 

Užijte si raději klidnou dovolenou a sjednejte si kvalitní cestovní pojištění s pojištěním léčebných výloh. Nevíte, jak na to? Podívejte se, na co byste měli při vybírání cestovka myslet.

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii