Plánování báječné dovolené vám může kazit představa, že budete muset nechat doma svého milovaného chlupáče. Cestování s domácími mazlíčky je však stále častější a vzít je na prázdniny s sebou není tak složité, jak si myslíte.

Přinášíme rady, jak nejlépe s našimi čtyřnohými kamarády cestovat autem, letadlem i vlakem. Toto video vám pomůže připravit je na cestu tréninkovými jízdami, poradí, jak mazlíčka krmit před cestou a kdy během cesty dělat přestávky, a poskytne vám nezbytné informace o rizicích, jako je třeba dehydratace. A nezapomeňte dát zvířátku před cestou na krk identifikační známku!

Pokud vás zajímá, jak Generali ochrání vás a vaše blízké na cestách s komplexním cestovním pojištěním, klikněte sem

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii