17.07.2021

Karavan si před půjčením dobře prohlédněte a ptejte se na pojištění, radí Petr Pilát

Motocrossař Petr Pilát miluje karavany. Často se v nich s přítelkyní vydává na dovolenou. A protože si obytný vůz už mockrát půjčoval, má několik praktických tipů, jak se nespálit a nenaletět.

Před každým půjčením karavanu si vůz dobře projděte. Zaměřte se na všechny chyby, odřená místa nebo nefunkční části, které v něm najdete. Zaznamenejte je a řešte je s tím, kdo vám karavan pronajímá. Mohlo by se totiž stát, že by náhradu těchto chyb chtěli po vás. Dobře si také přečtěte smlouvu. A vždy se také zeptejte na typy pojištění.

„Já už bych si nikdy nic nepůjčil bez toho nejlepšího pojištění, protože nikdy nevíte, co se může stát,“ říká Petr Pilát a přidává historku z Islandu, kdy po něm v půjčovně požadovali za malý škrábanec na autě sto tisíc korun. „Díky lepšímu pojištění máte opravdu jistotu, že žádný problém nebudete mít,“ dodává Petr Pilát. 

Na pojištění při půjčování je potřeba myslet vždy. Cestovní pojištění ale může Petr Pilát pustit z hlavy.

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii