17.07.2021

Cestovku můžu pustit z hlavy, prozrazuje Petr Pilát

Na cestách je skoro pořád, cestovní pojištění mu však občas uteklo. A tak se motocrossový závodník Petr Pilát postavil zapomnětlivosti čelem a zvolil řešení, díky kterému nemusí na důležité pojištění neustále myslet.

Do zahraničí se Petr Pilát vydává téměř každý víkend. Přiznává však, že občas při balení zapomene na cestovní pojištění. Naštěstí si ho dokáže díky internetu v telefonu zařídit i při cestě. „Já jsem ze staré školy a preferuju vyřízení pojištění doma. V klidu předem si ho vytisknu, strčím do batohu a vím, že mám všechno sbalené a připravené na cestu,“ dodává Pilát. Letos ale na svou zapomnětlivost vyzrál a pořídil si cestovní pojištění na celý rok. A co vy? Myslíte před dovolenou na své cestovní pojištění

 

Víte, že při cestě na závody nebo za sportem se vám vyplatí připojištění? Podívejte se, jak si to Petr Pilát ověřil v praxi.

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii