17.07.2021

Bez dobrého pojištění bych nejspíš musel prodat dům, říká Petr Pilát

Dobré cestovní pojištění se vždycky hodí a při cestách za adrenalinem to platí dvojnásob. Své o tom ví závodník Petr Pilát, který si před několika lety v Kalifornii přivodil nepříjemné zranění.

Motocrossař Petr Pilát se vydává do zahraničí nejčastěji se svou motorkou. Jezdí na závody, na trénink nebo například na exhibice. A proto u svého pojištění vždy řeší, zda zahrnuje extrémní sporty. Pojištění musí řešit rizikovou cestu a organizovaný sport. Pokud vyrážíte na adrenalinovější výlet, vždy si takové pojištění zařiďte. 


Z jedné cesty do Kalifornie si Petr Pilát přivezl rozdrcenou kost v noze po nepříjemném pádu. V nemocnici strávil dva týdny, prošel si několika operacemi. A po návratu domů za ním doputovala závratná částka za ošetření. „Kdybych nebyl dobře pojištěný, nejspíš bych musel prodat dům,“ dodává Pilát. Myslete na své pojištění včas.

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii