29.08.2018

Jak probíhá záchrana osoby ze skalní stěny?

Lezení po skalách je velmi moderní a oblíbený koníček. Někdy se ale může stát, že se člověk na umělé stěně nebo skalním masivu zasekne a nemůže ani nahoru ani dolů. Důvody pro tento stav bývají dva:

  • psychický blok
  • následky zranění

V každém případě je v takové chvíli nutné, aby nastoupila lezecká skupina hasičského záchranného sboru a danému člověku z tísně pomohla. Záchranář se nejschůdnější cestou k raněnému dostane, připevní ho bezpečně k sobě a společně s ním se slaní do bezpečí.

Přejete si vědět více? Pusťte si naše video. 

TIP! Chcete udělat pro svou bezpečnost na cestách něco navíc? Nainstalujte si aplikaci Záchranka (https://www.zachrankaapp.cz) a zavolejte si v případě potřeby pomoc rychle a jednoduše.

Sjednejte si pojištění na cesty a získejte individuální přístup a profesionální servis. 

15.10.2021

Virtuální zdravotní péče je tady

Telemedicína měla původně umožnit péči o pacienty v odlehlých oblastech – ale díky prudkému rozvoji technologií a pohodlí a praktičnosti virtuální komunikace se její využití rychle stává normou. Ve Francii, Itálii, Španělsku, Německu a Británii loni 15 % lékařů uskutečnilo virtuální schůzky s pacienty. Dalších 41 % se o takovou možnost zajímá. 

Generali_The Rise in Virtual Healthcare_Infographic_CZECH_04.10.21 (1).jpg

 

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace