30.09.2021

Jak sjednat cestovní pojištění

Při balení na výlety a dovolenou nezapomeňte na cestovní pojištění. Jenomže vybrat tu správnou variantu může být na první pohled oříšek. Podívejte se na tipy, které vám usnadní rozhodování a třeba vám i ušetří peníze.

Přemýšlejte, kam vlastně vyrážíte. Možná se v některé zemi zastavíte jen na jednu noc. I tak byste ji měli zahrnout do svého plánování. Uvědomte si také aktivity, které plánujete ve své destinaci dělat. Budete jen lenošit na pláži, nebo chcete zkusit trochu místního adrenalinu? To vše hraje roli ve správně nastavené výši pojistného. 

 

Podstatná je také cenová hladina ošetření na daném místě. Udělejte si internetový průzkum a zjistěte, kolik stojí základní ošetření. Nepodceňujte rizika, která vám hrozí, raději než za pojištění ušetřete někde jinde. V některých zemích vás totiž může přijít úraz, nebo nečekaná nemoc pěkně draho. 


Co všechno spadá do základního balíčku cestovního pojištění? Mělo by obsahovat pojištění léčebných výloh, úraz, odpovědnost v běžném životě a pojištění osobních věcí a zavazadel. Připojistit si můžete také storno dovolené, které se hodí zejména, pokud kupujete například zájezd dopředu. Využít můžete též například připojištění zodpovědnosti, asistenčních nebo právních služeb. Stačí si vybrat.

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii