13.05.2021

Jak se na silnici vyhnout střetu se zvěří?

S přechodem na zimní čas poměrně výrazně stoupá riziko střetu automobilů se zvěří na silnicích. Zvěř se totiž vydává na lov stále v ten stejný čas, na který je zvyklá, zatímco lidé jezdí večer domů či ráno do práce v časy jiné.

Proto není výjimkou, že například srnka nebo divočák skončí někomu pod autem. Většinou to odnese hůř zvíře, ale ani škody na vozidlech nebývají malé. Dávejte si proto větší pozor. Jaké opatření je dobré učinit?

  • Projíždějte lesními úseky a úseky se zvýšeným výskytem zvěře pomaleji
  • Buďte obezřetní a sledujte okolí – uvidíte-li jedno zvíře, pravděpodobně jsou na blízku i další
  • Neuhýbejte na poslední chvíli zvířatům – srážka se srnkou je lepší než se stromem či protijedoucím vozidlem

 

Sjednejte si pojištění vozidel od Generali Česká pojištovna a získejte komplexní ochranu vozidla včetně asistenčních služeb. 

15.10.2021

Virtuální zdravotní péče je tady

Telemedicína měla původně umožnit péči o pacienty v odlehlých oblastech – ale díky prudkému rozvoji technologií a pohodlí a praktičnosti virtuální komunikace se její využití rychle stává normou. Ve Francii, Itálii, Španělsku, Německu a Británii loni 15 % lékařů uskutečnilo virtuální schůzky s pacienty. Dalších 41 % se o takovou možnost zajímá. 

Generali_The Rise in Virtual Healthcare_Infographic_CZECH_04.10.21 (1).jpg

 

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace