Doba na přečtení článku jsou 4 minuty

Kam hlásit sražené zvíře?

Situace, kdy řidič srazí zvíře, může být pro všechny zúčastněné strany traumatizující. V takových okamžicích je klíčové vědět, jak správně jednat a kam incident hlásit. Níže naleznete podrobné pokyny.

Jak postupovat při srážce se zvířetem?

Pokud dojde ke srážce se zvířetem, nejprve myslete na bezpečnost. Zastavte auto mimo jízdní pruh a zapněte výstražná světla. Nezapomeňte na výstražnou vestu. Se zvířetem nikdy nemanipulujte a ani ho neodvážejte, mohli byste být obviněni z činu pytláctví.

Kam hlásit sražené zvíře?

Incident sražení zvířete je třeba ihned nahlásit na policii, a to buď přímo na místě pomocí linky 158, nebo následně na nejbližší policejní stanici. Policie zjístí majitele zvířete, případně zavolá myslivecké sdružení, které zvíře z vozovky odstraní.

Došlo na nejhorší a někdo srazil vašeho mazlíčka 

Jestli bylo do nehody zapojené vaše domácí zvíře, samozřejmě jste v šoku a snažíte se mu pomoci. Přesto je ale ještě před cestou k veterináři užitečné vzít si kontakt na majitele vozidla. Starostí vás může lehce zbavit pojištění domácích mazlíčků, kde za vás uhradíme i náklady náročné operace. Hodit se může i pojištění odpovědnosti

Co když srazím domácího mazlíčka?

Pokud srazíte zvíře, které má majitele, může být situace komplikovanější. Zde přichází na řadu pojištění domácích mazlíčků. Pokud je zvíře pojištěné, náklady na jeho léčbu by měly být pokryty pojištěním. Více informací o tom, jak funguje pojištění mazlíčků a jaké jsou možnosti, naleznete na stránkách často kladených otázek o pojištění mazlíčků.

Jestli je zvíře nepojištěné, čeká vás kolečko prokazování. Jestli bylo zranění zvířete vaše vina, budou po vás pravděpodobně vymáhat veterinární náklady. 

Havarijní pojištění a pojištění motocyklů

Pro řidiče může je užitečné mít havarijní pojištění, které pokryje škody na vozidle v důsledku srážky se zvířetem. Více informací o havarijním pojištění naleznete na webových stránkách Generali České pojišťovny.

Pokud jste motocyklista, srážka se zvířetem může být obzvláště nebezpečná. Pojištění motocyklu s úrazovým pojištěním vám může poskytnout ochranu, kterou potřebujete.

Znáte SRNA Index?

Generali Česká pojišťovna spolu s Centrem dopravního výzkumu, v. v. i (CDV), pravidelně přináší vydání SRNA indexu, který vždy na podzim a na jaře informuje o výši škod i přehledu nejrizikovějších míst ve vztahu ke střetům vozidel se zvěří v Česku.

Zvěř je nejaktivnější během svítání a soumraku, což jsou časy, kdy vám doporučujeme být co nejopatrnější a dávat pozor na varovné značky o přítomnosti divoké zvěře.

Opravy škod způsobených nehodami se střetem se zvěří se mohou prodražit, a proto je důležité mít adekvátní havarijní pojištění, které tyto náklady pokryje.

 

Bez ohledu na to, zda jste řidič nebo majitel zvířete, je důležité být připraven na nečekané události. Pojištění je cenným nástrojem, který vám pomůže být připraven na jakékoliv náklady, které mohou vzniknout v důsledku nehody. Generali Česká pojišťovna nabízí širokou škálu pojištění, včetně pojištění mazlíčků, havarijního pojištění a pojištění motocyklů, které vám mohou poskytnout klid a jistotu.


Přečtěte si více o pojištění mazlíčků

Zajímají vás často kladené otázky k pojištění mazlíčků?

13.09.2023
Doba na přečtení článku jsou 3 minuty

Inovativní a stylové způsoby, jak zajistit dům či byt proti řádění zvířecích mazlíčků

Podlahy

Hezký koberec může sloužit nejen jako stylový doplněk, ale pomáhá chránit podlahu před poškrábáním od drápků i znečištěním od chlupů. Na trhu existuje široká nabídka koberců pro domácí mazlíčky. Vyznačují se nízkým vlasem, protiskluzovou úpravou a dají se snadno vyprat. Rozhodně doporučujeme koberce v tmavších barvách, na kterých nejsou ihned vidět skvrny.

Čalounění

Kočky a psy nesnášejí parfémy ani silné citrusové vůně. Proto, když je vetřete do čalounění, může to pomoci udržet jejich tlapky v bezpečné vzdálenosti. Stačí jen pár kapek parfému, osvěžovače vzduchu nebo esenciálních olejů na bázi citrusů smíchaných s vodou. Pokud však ani silná vůně vašeho mazlíčka neodradí od označkování vaší oblíbené pohovky, pak smíchejte vodu a ocet v poměru 1:1 a příslušné místo tímto roztokem vyčistěte. Ocet totiž výborně pohlcuje pach moči.

Nábytek

Police, otevřené šuplíky, nebo skříňky mohou být lákavými schovkami. Košíčky naplněné drobnostmi mohou snadno stáhnout nenechavé drápky. Různé závěsy, třásně nebo zavěšené ozdoby jsou neodolatelným lákadlem pro vaše kočičí mazlíčky. Nábytek se zavřenými dvířky a šuplíky bez úchytek a knopek vypadá úhledně a moderně a chrání vaše cennosti před nenechavými tlapkami a bolavými zoubky. Průhledná fólie pak může pomoci ochránit povrchy před poškrábáním.

Tady mají pré

A co takhle vytvořit pro své miláčky místo, kde se mohou do sytosti vyřádit, aby nedělali neplechu jinde? Kočkám můžete pořídit hezké škrabadlo, na které mohou i šplhat. Pro pejsky je zase dobré připravit různé kousací hračky či pamlsky, které mohou třeba hledat ve čmuchacím koberci. Důležité je nechávat zvířecí záchod vždy na stejném místě, abyste zabránili nehodám. Aby se zvířata nepohybovala po celém domě či bytě, jak se jim zlíbí, je možné instalovat i různé zábrany. V některých případech se může hodit i klec.

Užitečné aplikace

Na trhu je již velké množství aplikací, které vám pomohou udržet vašeho mazlíčka v bezpečí. Mezi takové patří třeba PupTox, obsahující seznam asi 250 potravin či rostlin, které mohou být pro vašeho pejska škodlivé. Mnozí majitelé psů i koček netuší, že nebezpečí představují i běžné potraviny, drogistické zboží nebo třeba pokojové rostliny. 

Další užitečnou aplikací je třeba Tractive, která vám pomáhá monitorovat polohu vašeho mazlíčka pomocí GPS.  Aplikace Barkio: Psí chůvička vám umožní zkontrolovat svého domácího mazlíčka prostřednictvím vašeho chytrého telefonu, ať jste kdekoliv. Ve výchově vám pak může být nápomocná aplikace EveryDoggy: Výcvik psů

Vyberte kategorii