Udržet si fyzickou a duševní kondici během mrazivých a tmavých zimních dní je velice důležité. Nízké teploty se pro cvičení venku ne vždy hodí. Proto jsme pro vás připravili několik zábavných aktivit pro každé počasí!
Přinutit se v zimním období cvičit může být obtížné. Naštěstí existuje spousta aplikací, které vám umožní cvičit kdykoli a kdekoli si vzpomenete. S aplikací BoxxMethod můžete boxovat ve vašem obýváku pomocí videí s tréninkem, který si uzpůsobíte podle sebe.
Mějte svou kondici neustále pod kontrolou a investujte do chytrých hodinek nebo do fitness trackeru. Tyto nástroje se výborně hodí k udržení vaší motivace – zaznamenávají totiž vše od počtu ujitých kroků a srdečního tepu až po přijaté a spálené kalorie. Noste tyto doplňky při všech svých aktivitách. Díky tomu rychle získáte přehled, která cvičení vám nejvíce vyhovují. Podívejte se například na stránky značek Garmin a Fitbit. V těchto nástrojích se můžete i propojit s vašimi přáteli a rodinou – získáte tak další motivaci, abyste se během dne pořádně hýbali.
Fitness centra neustále přicházejí s novými lekcemi, od podvodního spinningu a antigravity jógy k takzvanému Clubbercise, kde si budete hrát se světelnými tyčemi a poslouchat u toho klubové hity. V současnosti vzniká spousta různých obměn jógy, pilates, cvičení s vlastní hmotností a vysoce intenzivních tréninků. Je jenom na vás, abyste si zjistili, co je v nabídce ve vašem okolí, a některé z těchto aktivit vyzkoušeli.
Jestliže neodoláte kouzlu volné přírody, navlékněte se do několika vrstev a choďte na dlouhé procházky a výlety. Krásně při tom nasajete svěží a jiskřivý zimní vzduch. Neklesat na duchu vám pomůže i krátká procházka během polední pauzy.
Fyzická aktivita k vaší kondici přispívá v mnoha ohledech: budete lépe spát a posílíte svou imunitu, ale také budete mít více energie a zvýšíte své sebevědomí. Zažeňte zimní chmury a udržujte se svěží pomocí těchto tipů, abyste mohli cvičit bez ohledu na to, jak je venku!
Seznamy patří k nejjednodušším nástrojům, které vám pomohou udržet si o všem přehled a maximalizovat efektivitu. Sepište si, co váš příbuzný každý den potřebuje. Rychle tak zjistíte, s čím můžete snadno pomoct a co se dá jednoduše vyřešit. Jestli je pro vás například každodenní vaření složité, navařte několik jídel najednou, rozdělte je na porce a zamrazte. Váš příbuzný si pak snadno ohřeje jídlo kdykoliv bude potřebovat.
Je důležité znát hranice svých možností a nenakládat si na sebe příliš. Zvažte, jestli neobjednat placenou pomoc na domácí práce jako je uklízení, praní a žehlení prádla nebo údržba zahrady. Máte-li poblíž sourozence, jiné členy rodiny nebo přátele, můžete si péči rozdělit tak, že každý z vás bude v jiné dny vykonávat jiné úkoly, například vařit nebo uklízet.
Digitální technologie výrazně usnadňují práci na dálku a s rostoucí poptávkou po flexibilní práci se tomuto trendu začíná přizpůsobovat stále více zaměstnavatelů. Rozhodně stojí za to promluvit si s nadřízeným, jestli si můžete upravit pracovní hodiny nebo dny tak, abyste péči o příbuzného zvládli.
Snažte se počítat s časem pro sebe a zařaďte ho do svého denního rozvrhu. Nastavte si třeba budík o pár minut dříve a čtěte si, běžte na rychlou procházku nebo věnujte deset minut meditaci, která vám zklidní mysl. Výborným pomocníkem v tom budou aplikace jako je například Headspace.
V neposlední řadě je vždy důležité mít před sebou něco, nač se můžete těšit, a proto si jednou za pár týdnů vyhraďte volný víkend a sejděte se s přáteli, vyrazte na výlet nebo na krátkou dovolenou.