01.10.2021

Jak fungují varovná upozornění v aplikaci Záchranka

Aplikaci Záchranka má ve svém telefonu nainstalovanou už více než 1,6 milionu Čechů. Milion uživatelů má zapnutou funkci varovných upozornění. Patříte mezi tuto skupinu, nebo zatím přemýšlíte, k čemu je to vlastně dobré?

Když se ve vašem okolí objeví zdravotní riziko, přijde vám na telefon stručné upozornění. Takhle jednoduše funguje funkce varovných upozornění. Většina uživatelů si informaci přečte do dvou minut. Díky tomu je veřejnost rychle informovaná. 

Lidé využívali tuto funkci zejména v době měnících se covidových opatření. Informace jednoduše přistála uživatelům do smartphonů a ti pak nemuseli tápat, jestli vyrazit do práce například s respirátorem, nebo se nechat otestovat. 

Podívejte se také, jak v aplikaci Záchranka funguje sdílení videí nebo funkce „nemohu mluvit“.

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii