Dárky pro motorkáře, které pobaví, potěší a přinesou užitek

Vybírat dárky pro motorkáře není legrace. Pokud se své vášni už nějakou dobu věnují, často všechno, po čem touží, mají doma. A zbytek se zatím nevejde do garáže. Přesto pro vás máme pár tipů, díky kterým můžete své blízké opravdu potěšit.

Zážitek pro motorkáře

Ty nejlepší dárky často nebývají hmotné. Nadělte proto zážitky, na které bude váš motorkář ještě dlouho s úsměvem vzpomínat. Začněte třeba tím, že dopřejete nadšenému fanouškovi motorek stát se na den testovacím jezdcem na okruhu nebo v terénu. 

Věnovat můžete také jízdu na speciálním simulátoru, který navozuje atmosféru velkých závodů. Velmi užitečným dárkem je pak motorkářská škola smyku. A pokud hledáte ještě něco většího, poohlédněte se po motorkářském zájezdu. 

Drobnost do motorkářské sbírky

Pokud sháníte spíše vtipný dárek pro motorkáře, zabrouzdejte na chvíli po specializovaných e-shopech, kde objevíte všechno možné od rohožek s motorkářským motivem až po formy na pečení a led ve tvaru motorek. 

Věnovat svému motorkáři můžete například věšák ve tvaru řídítek. Můžete také nechat na zakázku vyrobit obrázek obdarovaného s jeho motorkou, a to třeba ve stylu animovaného seriálu, který dotyčný zbožňuje. Dárek k Vánocům pro motorkáře může představovat třeba speciální červenobílý návlek na helmu, který nebrání výhledu, ale pobaví kolemjdoucí. 

Praktické dárky pro motorkáře

Jestliže raději sázíte na praktické dárky pro motorkáře, poohlédněte se po nástrojích a nářadí, které se může hodit na cestách. Vybrat můžete také vybavení na motorku, jako je například batoh, mikina, která snese každé počasí, nebo jakékoliv další vychytávky na motorku, třeba chrániče páček na motorku. Má váš motorkář nejlepšího psího parťáka? Nadělte mu psí oblečení na motorku. 

A pokud si nejste jistí, co by váš blízký potřeboval, rozhodně neuděláte chybu s poukazem do specializovaného obchodu, kde každý vybere podle svého gusta. Například kvalitní oblečení na motorku je velmi drahá záležitost a motorkář si je musí dobře vyzkoušet. Díky voucheru tak přispějete k nákupu něčeho opravdu důležitého.
 

24.05.2023

Nikol Moravcová: Rychlé přesuny a romantika na dvou kolech

Co pro vás znamená, když se posadíte na motorku?

Je to určitý pocit svobody, ale zároveň i velké zodpovědnosti. Kdybych jezdila na pláži s větrem ve vlasech, je to určitě lepší zážitek než kličkovat po Praze v zácpě. Ale cítit ten letní vánek, rozkvetlé stromy a pozorovat kolemjdoucí i jedoucí je takový krásný nepřenosný pocit, který zažijete jen párkrát do roka a rozhodně stojí za to. 

Jste radši na sedadle spolujezdce, nebo řidiče?

Zásadně řidič. Připadám si totiž pak vzadu se svýma 180 centimetry jako vosa na bonbonu (smích). Jako spolujezdec jsem projela celé Bali a kus Thajska a musím říct, že na dlouhé tratě to spolujezdec nemá úplně komfortní. Naposledy jsem jela vzadu s manželem na ostrově Fuerteventura a pocítila jsem nepohodlí nejen fyzicky, ale i v tom, že nemůžu rozhodovat o směru trasy.

A kam se ráda projíždíte? Na zmrzku, na výlet nebo jako alternativu na běžné ježdění?

S dítětem už moc není čas na jakoukoliv romantiku, takže většinou se jedná o rychlé přesuny, schůzky v centru nebo na nějaké zkrášlovací procedury, ale teda zmrzlinu si u toho taky ráda dám.

Říkáte o sobě, že s narozením vaší dcerky se trochu bojíte řídit. Jak se změnilo Vaše nahlížení na bezpečnost nejen za poslední čtyři roky?

Na Vespě jezdím po Praze už více než 10 let a posledních pár let jsem vynechala hlavně z praktického důvodu, protože dítě na motorce úplně není kam dát, že jo. Ale přiznávám, že jsem i více opatrná na sebe. Neměla jsem sice na motorce žádnou vážnější nehodu, ale nemůžu ovlivnit ostatní účastníky provozu, a tak jsem výjezdy na motorce poslední roky trochu minimalizovala. 

Co pro vás znamená pojištění? Je to cesta, jak si užívat a zůstat svá, zatímco jste zároveň zodpovědná?

Když jsem byla mladší, pojištění jsem tolik neřešila. Poté, když jsem spadla na paraglidingu ze srázu a začala se více zajímat o adrenalinové sporty, byla jsem okolím tak trochu donucena řešit i jiné než klasické pojištění. Můj manžel, po pár letech soužití a zkušeností se mnou, udělal raději pojištění na všechno včetně domácnosti. (smích)

Je pro vás nyní důležité mít i havarijní pojištění, a ne jen povinné?

Určitě ano. Pro mě je už i to havarijní vlastně tak trochu povinné. Hodně cestujeme a vždycky si v zahraničí připlatíme plné pojištění, protože nechceme nic riskovat.

S tím se pojí to, jestli radši pro jízdu volíte Vespu než auto jako ekologičtější variantu?

Máme elektrické auto, které nabíjíme z obnovitelných zdrojů, a proto je můj sen do budoucna přejít na ekologičtější verzi i u motorky. Často využívám na krátké přejezdy i sdílené elektro motorky, jen je poslední dobou problém s parkováním. Nedají se bohužel vrátit kdekoliv, zejména v centru Prahy, a tak si občas raději vyjedu na kole, což je vůbec nejlepší možnost a dělám tak něco nejen pro planetu, ale i svoje zdraví. 

Zažila jste někdy nějaké situace s motorkou, na které vzpomínáte, ať už to byly příjemné, nebo nebezpečné chvíle?

Příjemných je naštěstí pořád víc. Hlavně když jsem třeba odvážela svoje mírně ovíněné kamarádky z náplavky. Jednou jsem dokonce musela se zlomeným zápěstím dořídit do nemocnice. Spadla jsem ve Stromovce na longboardu a zhodnotila jako nejrychlejší řešení odvést se sama, ale byla to pravá ruka a tu bolest nahoru po Veletržní ulici cítím v žilách dodnes. 

Když by o vás přátelé vyprávěli nějaké zážitky, na co si vzpomenou ve spojitosti s motorkou? 

Těch bude asi víc. Hlavně mám celoživotní problém dát motorku na stojan, takže jsem častokrát přišla zpátky ke své ležící zvertikalizované Vespě někde na Národní třídě a kolemjdoucí mi museli pomáhat motorku zvednout. Taky jsem častokrát vjela někam, kam jsem neměla. Třeba na koupaliště v Divoké Šárce, kde jsem vyfasovala zcela oprávněně pokutu, ale chybami se člověk učí a možná proto už vyjíždím jen velmi slavnostně a hlavně nepodceňuji outfit. Už žádné rozevláté sukýnky ani děrovaný svetřík, ale koženou bundu, rukavice, pevné boty a vždycky zapnutou helmu. 

 

Po zadání kódu Nikol25 máte do 14. června 2023 25% slevu na sjednání pojištění Vaší motorky - více informací naleznete na Generali Česká v sekci Pojištění motocyklu.

Vyberte kategorii