11.06.2019

Jaké rozestupy dodržovat, aby nedošlo k nehodě?

Za nehodami, které se na silnicích dnes a denně dějí, stojí především nepozornost řidičů a krátké rozestupy mezi účastníky provozu. Na bezpečné řízení má však přitom vliv spousta dalších neméně důležitých faktorů.

Aby byla jízda co možná nejbezpečnější, měli bychom mezi vozy udržovat vzdálenost alespoň dvou sekund (ve městě asi 28 m, mimo město 50 metrů, na dálnici 72 m). Obzvláště bychom měli věnovat pozornost situacím v dopravní koloně, kde se, ač se to nemusí zdát, dějí nehody skoro nejběžněji.

 

16.06.2022

Neobvyklé sporty, které vám protáhnou tělo a budou vás bavit

Chodit do posilovny nebo běhat může člověku časem připadat monotónní a najít motivaci k chůzi na trenažéru po náročném dnu v práci je pak dvakrát obtížnější. Pojďme si představit zábavné sporty, které oživí váš cvičební program a umožní vám udržet si kondici, aniž byste pohyb museli vnímat jako nutné zlo.

Například golf. Tento kdysi pozapomenutý sport si u nás získává stále větší oblibu. Provozuje se v přírodě, protáhnete při něm nejen horní polovinu těla, ale i nohy při obcházení jamek. Golf vyžaduje soustředění a velkou pečlivost při vedení pohybu. Důkladně si při něm vyčistíte hlavu a odreagujete se od každodenních starostí.

Nebo byste raději něco dynamičtějšího? Zkuste squash. Hra v rychlém tempu vás zahřeje, procvičí celé tělo a s litry potu vyplaví z těla i všechen stres a únavu po náročném dni v práci. 

Na další zajímavé sporty se podívejte v naší infografice. 

generali-unusual-sport.gif

 

Vyberte kategorii