01.10.2021

Jak funguje sdílení videa v aplikaci Záchranka

Díky aplikaci Záchranka nezůstanete na první pomoc do příjezdu záchranného týmu sami. Aplikace předá informaci o vaší přesné poloze a dokáže vás spojit s operátory také pomocí videohovoru. Jak umí tato funkce v krizové situaci pomoc?

V okamžiku záchrany života se stáváte očima a ušima dispečerů, kteří vám pomáhají 
s první pomocí až do příjezdu záchranného týmu. Aplikace Záchranka dokáže využít 
i kameru, kterou máte ve svém mobilním telefonu. Díky tomu můžete poskytnout pomoc lépe, rychleji a přesněji. 

Sdílení videa pomohlo zachránit život pacienta, který nedýchal a nereagoval. Jeden ze tří svědků události zavolal na tísňovou linku 155 přes aplikaci Záchranka. Dispečer zachránce navigoval, jak začít s resuscitací. Poté odeslal odkaz na telefon jednoho z nich a ten pak aktivoval kameru. Operátor sledoval oživování v přímém přenosu. Pomohl zachráncům upravit pozice rukou na hrudníku i frekvenci stlačování. Záchrana tak byla daleko efektivnější. 

Už máte svou aplikaci Záchranka v telefonu?

02.10.2021

Aplikace Záchranka funguje také za hranicemi. V kterých státech ji můžete použít?

Na slovenských horách, v Maďarsku a v Rakousku dnes můžete využít služby aplikace Záchranka. Ani jazyk pro vás nemusí být překážkou. Po stisknutí tlačítka „nemohu mluvit“ se zobrazí rozcestník s devíti nejčastějšími závažnými zdravotními obtížemi. Z nabídky si vyberete ve svém jazyce a místní záchranných tým dostane informace přeložené. 

V Maďarsku, v Rakousku a na Slovensku funguje též lokátor či sdílení videa. Encyklopedii první pomoci můžete využívat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Najděte si interaktivní návod nebo se podívejte, jak postupovat například v případě zvrtlého kotníku.

Vyberte kategorii