15.07.2019

Jak díky správnému označení upozornit na nehodu

Správné označení dopravní nehody nepomáhá jen ostatním účastníkům provozu, ale ještě více pojišťuje vaši vlastní bezpečnost. Jaké základní zásady byste tedy neměli opomenout?

Ze všeho nejdříve byste měli využít výstražných světel, zatáhnout ruční brzdu a nasadit si na sebe reflexní vestu. Měli byste být vybaveni výstražným trojúhelníkem, který se umisťuje cca 50 m před místem nehody, u dálnic pak až 100 m před nehodou, všichni by jej měli vidět bez sebemenších potíží.

Celou situaci se snažte vyřešit tak, abyste zbytečně neohrožovali ostatní, zvláště pak za snížené viditelnosti.

 

16.06.2022

Neobvyklé sporty, které vám protáhnou tělo a budou vás bavit

Chodit do posilovny nebo běhat může člověku časem připadat monotónní a najít motivaci k chůzi na trenažéru po náročném dnu v práci je pak dvakrát obtížnější. Pojďme si představit zábavné sporty, které oživí váš cvičební program a umožní vám udržet si kondici, aniž byste pohyb museli vnímat jako nutné zlo.

Například golf. Tento kdysi pozapomenutý sport si u nás získává stále větší oblibu. Provozuje se v přírodě, protáhnete při něm nejen horní polovinu těla, ale i nohy při obcházení jamek. Golf vyžaduje soustředění a velkou pečlivost při vedení pohybu. Důkladně si při něm vyčistíte hlavu a odreagujete se od každodenních starostí.

Nebo byste raději něco dynamičtějšího? Zkuste squash. Hra v rychlém tempu vás zahřeje, procvičí celé tělo a s litry potu vyplaví z těla i všechen stres a únavu po náročném dni v práci. 

Na další zajímavé sporty se podívejte v naší infografice. 

generali-unusual-sport.gif

 

Vyberte kategorii