Doba na přečtení článku jsou 2 minuty

Požáry z pohledu statistiky. Proč nejčastěji vznikají? A jaké škody přináší?

Víte, že v roce 2017 došlo v domácnostech k 4 894 požárům? A řekli byste, že v těchto případech oheň způsobil škody za 461,97 milionů korun, zatímco škody v následku požárů v dopravě se vyšplhaly na 283,49 milionů korun?

V následujících grafech jsme pro vás přehledně shrnuli statistické údaje, ze kterých snadno zjistíte informace o četnosti a následcích požárů v letech 2013–2017. Zahrnuli jsme:

  • Požáry v domácnostech
  • Požáry komínů
  • Požáry při dopravě
  • Požáry vzniklé v souvislosti s tepelnou přípravou potravin

Mimo to pro vás máme také graf shrnující příčiny požárů. Co myslíte, stojí za tragédií nejčastěji nedbalost, úmysl, nebo něco úplně jiného?

 

Sjednejte si pojištění majetku - dům a byt a chraňte se proti všem hrozícím nebezpečím.

14.02.2024
1 minuta

Chraňte se chytrou domácností proti zlodějům

Zkuste si pomoci s chytrou domácností a čidly. Tyto technologie vás na mobilu upozorní na události, které mohou znamenat zloděje. 

Čidla otevření dveří či oken řeknou, kdy došlo k otevření něčeho, co otevřeno být nemá. Vedle hlídání zlodějů mohou třeba zkontrolovat, zda jste nezapomněli zavřít okno. 

Pohybová čidla odhalí pohyb nezvaného návštěvníka. Tedy za předpokladu, že nemáte doma domácí zvíře, které bude vyvolávat falešné poplachy.

Vnitřní i venkovní IP kamery nejenom umožní podívat se, co se děje, ale zpravidla umí i detekovat pohyb, upozornit na událost a vše nahrávat pro předání policii.

Detektory vibrací mohou odhalit rozbití okna, ale také třeba otřesy cenných věcí, které máte doma. 

Venkovní chytrý zvonek vybavený kamerou se také hodí. Uvidíte, co se děje u vchodových dveří, kdo zvoní a můžete s ním i komunikovat.

Autor: Daniel Dočekal
Vyberte kategorii