Doba na přečtení článku jsou 3 minuty

Nejnovější technické hity pro vaše domácí mazlíčky

Češi patří co do počtu domácích mazlíčků jednoznačně mezi evropské lídry. Až 40 % lidí vlastní psa a dalších více než 20 % kočku. Vztah k domácím mazlíčkům bývá často velmi osobní a emotivní, stávají se vlastně členy naší rodiny. Proto se o ně chceme postarat co nejlépe. To ovšem nebývá vždy jednoduché, protože většina z nás musí chodit do práce, kam je mnohdy našim zvířecím kamarádům vstup zakázán. Možná vás překvapí, že existuje celá řada inovativních chytrých zařízení, která vám mohou péči o domácí mazlíčky výrazně usnadnit.

Jde o automatické dávkovače krmení, smart kamery pro psy, GPS lokátory nebo aplikace monitorující zdraví vašich mazlíčků. Připravili jsme pro vás proto seznam těch nejzásadnějších vychytávek, které vám mohou život s mazlíčky usnadnit.

Chytré dávkovače krmení

Věděli jste, že více než 50 % psů a koček sní více, než je denní doporučená dávka?

Chytré dávkovače krmení vám pomohou dávkovat každou porci granulí podle rasy a věku vašeho zvířecího přítele. Tyto dávkovače vám umožní nakrmit vaše mazlíčky i v době, kdy nejste doma. Některé je možné propojit s vaším mobilním telefonem, a pomocí aplikace můžete naprogramovat množství i frekvenci krmení na dálku. 

Cena dávkovačů krmení pro kočky a psy se pohybuje zhruba od 2 do 5 tisíc Kč, záleží na tom, jaké vlastnosti od nich očekáváte. Liší se v množství porcí, ovládání díky chytré aplikaci, manipulaci se suchým i mokrým krmivem nebo možnosti okamžitého podání krmiva. Některé modely jsou vybaveny také kamerou s přenosem hlasu. 
Až se budete rozhodovat o koupi vhodného produktu, nezapomeňte, že vaši zvířecí miláčci při používání krmícího zařízení nebudou tak ohleduplní jako vy, proto volte taková, které jsou odolnější proti škrábání a kousání.

Samočistící zvířecí toalety

A co když potřebujete na pár dní odjet a nemáte nikoho, kdo by se o vaši kočku postaral? V takovém případě vám skvěle poslouží samočistící toalety. Tyto toalety se po každém použití samy vyčistí a eliminují nepříjemné pachy. Některé modely dokonce rozpoznají, že vaše kočka toaletu použila a upozorní vás telefonem. Samočistící proces trvá zpravidla 3 minuty. Exkrementy jsou uloženy do zásobníku se sáčkem, který umožňuje snadný úklid. Bezpečnostní senzory zaručují, že samočistící proces nezačne dřív, než kočka opustí prostor toalety.

A jak je to s cenou? Levnější modely lze pořídit za méně než 10 tisíc Kč. 
GPS lokátor pro psy a kočky 

Na trhu existuje široká nabídka GPS lokátorů, které jsou užitečným pomocníkem pro majitele zvířecích tuláků. Díky tomuto zařízení máte vždy přehled o tom, kde se vaše kočka nebo pes nachází. Lokátory mají kompaktní tvar a snadno je umístíte na obojek. Zařízení stačí propojit s aplikací ve vašem telefonu a pohyb svého zvířecího kamaráda budete mít pod kontrolou. U těch opravdu vychytaných máte pod kontrolou i počet spálených kalorií.

Domácí smart kamery pro psy a kočky

Zvířata se často nechovají tak, jak bychom si přáli. Když nejsme nablízku, mohou dělat pěknou neplechu. Abyste se vyhnuli okousaným nohám u nábytku, rozházeným odpadkům nebo roztrhanému čalounění, pak doporučujeme zainvestovat do chytrých kamer. Rozhodně se vyplatí vybírat ty, které vám umožní interakci s vaším psím kamarádem, spíše než ty, které vám umožní jeho počínání jen pasivně sledovat.
 

Zde je seznam základních vlastností, které by při výběru kamery neměly chybět:

  • Dobré obrazové rozlišení: Z toho důvodu doporučujeme investovat do HD kamery, aby vám nic neuniklo.

  • Noční vidění: Tak budete moct sledovat počínání svého zvířecího parťáka i v noci.

  • Odolnost proti povětrnostním vlivům: Pokud chcete kameru umístit venku a sledovat pohyb zvířete na zahradě nebo třeba na verandě. V takovém případě je třeba se ujistit, že je kamera odolná vůči vlhkosti, větru a sněhu.

Ceny takových kamer se pohybují okolo 1500 až 5000 Kč. 

Co se bezpečnosti týče, je vždy lepší mít zabezpečený celý dům, a to nejen proto, abyste mohli sledovat své mazlíčky, ale také jako ochranu domu proti vloupání. Pro kvalitní zabezpečení domu je vždy dobré obrátit se na bezpečnostní agenturu, která se tomuto odvětví věnuje. Při výběru firmy se zaměřte na reference a zkušenosti, abyste měli jistotu, že instalace bude provedena opravdu kvalitně.

Automatický vrhač míčků pro psy 

A co když ani dlouhá procházka v parku vašeho psího miláčka neudolá? Co takhle pořídit automatický vrhač míčků. Zabaví vašeho čtyřnohého přítele a ani se při tom neunaví. Vrhač míčků můžete postavit třeba do zahrady a doma si v klidu uklidit.

Automatické vrhače míčků vám umožní nastavit délku hodu a jsou schopny pracovat s míčky různých velikostí. My však doporučujeme, abyste vždy používali tenisové míčky, a to kvůli ochraně zubů vašeho mazlíčka.

Interaktivní hračky pro domácí mazlíčky

Práce nebo studium nás často nutí zůstávat mimo domov. Pokud je to i váš případ, pak by vás mohly zajímat interaktivní hračky, kterými se zvířecí kamarádi v době vaší nepřítomnosti zabaví. Často se samy pohybují nebo uvolňují dobroty a udržují tak mazlíčky ve střehu.
 

To byly tipy, jak se perfektně postarat o vašeho mazlíčka i v době vaší nepřítomnosti.

Pokud se o své mazlíčky chcete postarat opravdu dobře, nezapomeňte jim sjednat také vhodné pojištění. Budete tak mít jistotu, že vás nenadálé výdaje na služby veterináře nevyvedou z míry.
 

Pojištění mazlíčků od Generali České pojišťovny: Co nabízí?

Generali Česká pojišťovna je jednou z předních pojišťoven, která nabízí pojištění mazlíčků. Nabízí řadu plánů, které jsou navrženy tak, aby vyhovovaly různým potřebám a rozpočtům majitelů mazlíčků. To může zahrnovat jak základní plány, tak i plány s rozšířeným krytím.

Pojištění mazlíčků od Generali České pojišťovny může pokrýt náklady na veterinární péči, léky, hospitalizaci, chirurgické zákroky, a dokonce i fyzioterapii. Dále nabízí také cestovní pojištění pro mazlíčky, což může být velmi užitečné, pokud s sebou plánujete vzít svého mazlíčka na dovolenou.

Přečtěte si více o pojištění mazlíčků

Zajímají vás často kladené otázky k pojištění mazlíčků? 

Sjednejte si pojištění mazlíčka online 

13.09.2023
3 minuty

Inovativní a stylové způsoby, jak zajistit dům či byt proti řádění zvířecích mazlíčků

Podlahy

Hezký koberec může sloužit nejen jako stylový doplněk, ale pomáhá chránit podlahu před poškrábáním od drápků i znečištěním od chlupů. Na trhu existuje široká nabídka koberců pro domácí mazlíčky. Vyznačují se nízkým vlasem, protiskluzovou úpravou a dají se snadno vyprat. Rozhodně doporučujeme koberce v tmavších barvách, na kterých nejsou ihned vidět skvrny.

Čalounění

Kočky a psy nesnášejí parfémy ani silné citrusové vůně. Proto, když je vetřete do čalounění, může to pomoci udržet jejich tlapky v bezpečné vzdálenosti. Stačí jen pár kapek parfému, osvěžovače vzduchu nebo esenciálních olejů na bázi citrusů smíchaných s vodou. Pokud však ani silná vůně vašeho mazlíčka neodradí od označkování vaší oblíbené pohovky, pak smíchejte vodu a ocet v poměru 1:1 a příslušné místo tímto roztokem vyčistěte. Ocet totiž výborně pohlcuje pach moči.

Nábytek

Police, otevřené šuplíky, nebo skříňky mohou být lákavými schovkami. Košíčky naplněné drobnostmi mohou snadno stáhnout nenechavé drápky. Různé závěsy, třásně nebo zavěšené ozdoby jsou neodolatelným lákadlem pro vaše kočičí mazlíčky. Nábytek se zavřenými dvířky a šuplíky bez úchytek a knopek vypadá úhledně a moderně a chrání vaše cennosti před nenechavými tlapkami a bolavými zoubky. Průhledná fólie pak může pomoci ochránit povrchy před poškrábáním.

Tady mají pré

A co takhle vytvořit pro své miláčky místo, kde se mohou do sytosti vyřádit, aby nedělali neplechu jinde? Kočkám můžete pořídit hezké škrabadlo, na které mohou i šplhat. Pro pejsky je zase dobré připravit různé kousací hračky či pamlsky, které mohou třeba hledat ve čmuchacím koberci. Důležité je nechávat zvířecí záchod vždy na stejném místě, abyste zabránili nehodám. Aby se zvířata nepohybovala po celém domě či bytě, jak se jim zlíbí, je možné instalovat i různé zábrany. V některých případech se může hodit i klec.

Užitečné aplikace

Na trhu je již velké množství aplikací, které vám pomohou udržet vašeho mazlíčka v bezpečí. Mezi takové patří třeba PupTox, obsahující seznam asi 250 potravin či rostlin, které mohou být pro vašeho pejska škodlivé. Mnozí majitelé psů i koček netuší, že nebezpečí představují i běžné potraviny, drogistické zboží nebo třeba pokojové rostliny. 

Další užitečnou aplikací je třeba Tractive, která vám pomáhá monitorovat polohu vašeho mazlíčka pomocí GPS.  Aplikace Barkio: Psí chůvička vám umožní zkontrolovat svého domácího mazlíčka prostřednictvím vašeho chytrého telefonu, ať jste kdekoliv. Ve výchově vám pak může být nápomocná aplikace EveryDoggy: Výcvik psů

Vyberte kategorii