Doba na přečtení článku jsou 2 minuty

Jak se vypořádat se zabouchnutými dveřmi?

Nevíme jak vám, ale nám se už párkrát podařilo, že jsme si ty dveře zkrátka zabouchli a klíče zůstaly vevnitř. A i když je to většinou situace plná obav, v dnešním článku vám poradíme, jak postupovat, aby celý průběh byl, pokud možno, co nejhladší.

Následující seznam činností jsme uspořádali podle důležitosti, a také vzhledem k možnostem hrozícího nebezpečí:

1. Volání hasičů

Volání hasičů je doporučeno v případech, kdy zabouchnutí dveří ohrožuje buď váš nebo cizí život. Dveře se mohou zabouchnout samy, případně může také dojít k poškození zámku, zalomení klíčů a k dalším podobným scénářům.

V případě, že vám na pomoc vyjedou hasiči, je celý zásah zdarma. Daného faktu se však nesmí zneužívat, mohli byste toho ještě později litovat. Hrozící pokuta může atakovat hranici až 5000 Kč.

2. Volání zámečníka

Zámečníci jsou, stejně jako hasiči, kluci šikovní. Dveře mají otevřeny během chviličky, jsou přitom maximálně opatrní a dbají na to, aby nedošlo k jejich poškození.

Zámečníci se většinou pojišťují kontrolou vašich dokladů o tom, zda daný dům patří opravdu vám nebo ne. Lupiči by se tak měli mít obzvlášť na pozoru! Za tyto rychlé a skvělé služby však už musíte i něco málo zaplatit, většinou se poplatek pohybuje v rozmezí do 500 Kč (záleží však na složitosti vašeho dveřního mechanismu).

3. Zkuste to sami

Tuto možnost byste měli využít až jako poslední. Nejen, že při ní může dojít k poškození vašeho majetku, ale můžete si i sami ublížit.

 

Co by se vám mohlo hodit?

Výrazně také doporučujeme s sebou nosit i náhradní klíč. Případně jej svěřte blízké osobě, které důvěřujete.

Pokud také máte ve svém okolí nějakého zámečníka, nechte si v adresáři jeho telefonní číslo, nikdy nevíte, kdy se vám může hodit. Můžete se tak vyhnout následným problémům.

Ačkoli se každá situace dá lehce vyřešit, přejeme vám, ať vás podobné okolnosti raději vůbec nezastihnou. Je však dobré vědět, že panika není nikdy na místě a rychlé jednání = efektivní jednání.

19.11.2023
Doba na přečtení článku jsou 3 minuty

Na co si dát pozor při používání adventního věnce?

Každý si kupuje adventní věnec kvůli tomu, aby na něm mohl po čtyři neděle zapalovat svíčky. Jenže věnce jsou zkrátka označené jako dekorační. Jak je něco takového možné? Často bývají vyrobené z velmi hořlavých materiálů, ať už z přírodních či syntetických.

Pokud si koupíte věnec, na němž můžete zapálit svíčky, zkontrolujte následující:

  • Jsou pod svíčkami kovové podstavce?
  • Máte věnec položený na nehořlavé podložce a daleko od hořlavých materiálů?
  • Nehrozí zapálení částí věnce při zkracování zapálených svíček?
  • Svíčky by nikdy neměly hořet bez dozoru.

Jak zabezpečit adventní věnec

Věnce z přírodních materiálů jsou sice krásné, ale mohou být také rizikové, pokud nejsou správně ošetřeny. Umělé věnce mohou být bezpečnější alternativou, pokud jsou vyrobeny z nehořlavých materiálů.

Na trhu jsou k dispozici bezpečnější alternativy k tradičním svíčkám, jako jsou například LED svíčky. Tyto svíčky imitují plamen, ale jsou bezpečné na dotek a eliminují riziko požáru. Pokud dáváte přednost pravým svíčkám, vybírejte ty s kvalitním knotem, který zaručuje stabilní a čisté hoření. Popřípadě takové svíčky, které mají automatický hasicí mechanismus, který svíčku uhasí, jakmile dosáhne určité úrovně.

Adventní věnec by měl být umístěn na stabilní a rovný povrch, aby nedošlo k jeho převrácení. Zvláště pokud máte doma zvědavé děti nebo domácí mazlíčky, je důležité zvolit místo, které je pro ně nedostupné.

Generali Česká pojišťovna

Vyrobte si nehořlavý věnec sami

Pokud si chcete užít vánoční svátky bez stresu, vyberte základní materiál, který je nehořící nebo aspoň špatně hořící. Můžete použít kovový nebo keramický základ, který je odolný vůči teplu. Pokud preferujete přírodní vzhled, vyberte si kameninu nebo speciálně ošetřené dřevo.

Při výběru dekorací se vyhněte snadno hořlavým materiálům jako je suchý mech, papír nebo sušené květiny. Místo toho využijte kameny, skleněné koule, kovové prvky nebo keramické figurky. Pro zelené prvky můžete použít umělé jehličí nebo větvičky z nehořlavých materiálů.

Při sestavování věnce použijte na připevnění drát nebo speciální lepidlo odolné proti teplu.

Nezapomeňte na to, že i když vyrábíte bezpečný adventní věnec, věnujte svoji pozornost i estetice, symetrii a vyváženosti. I taková dekorace může být originální a osobitá, a přitom s malým rizikem.

Aby vás nic nepřekvapilo, pořiďte si pojištění majetku a odpovědnosti v jednom. Protože kromě adventního věnce si budete o Vánocích zdobit byt nebo dům vánočními světýlky. Víte, jak si je správně vybrat? A kde všude je můžete instalovat?

Vyberte kategorii