13.07.2021

Jak se vyhnout vzplanutí notebooku?

Když vám začne hořet notebook, pravděpodobně ztratíte cenná data. Kromě toho ale může chytnout celý pokoj. Všem zapáleným pracantům, kteří tráví u svých přenosných počítačů dlouhé hodiny, přinášíme tipy, jak se této pohromě vyhnout.

Jak předejít vzplanutí notebooku?

  • Notebook pravidelně čistěte od prachu, a to nejenom na displeji či klávesnici.

  • Pokládejte notebook na tvrdý povrch.

  • Nenechávejte notebook v peřinách, dekách a podobně.

Jak uhasit zařízení, které přeci jen začalo hořet? Podívejte se na naše video. Přečtěte si také o požárech, které způsobí lampička, nebo jak uklidit po pojistné události

Sjednejte si pojištění nemovitosti nebo vybavení domácnosti od Generali Česká pojišťovna a získejte tak komplexní ochranu vašeho domova včetně pojištění proti požáru.

14.07.2021

Požár od lampičky? Stává se to

  • Přítomnost hořlavých materiálů v blízkosti lampy.

  • Pohyb domácích mazlíčků.

  • Překrytí lampičky látkou.

Lampičky proto mějte v dostatečné vzdálenosti od papírů, knih či polštářů a matrací. Světlo dobře upevněte, aby o něj nešlo jen tak zavadit a aby ho neshodil rozdováděný pes nebo kočka. A při vyprávění strašidelných příběhů si pod peřinu raději vezměte baterku. Myslete vždy dopředu, buďte opatrní a nenechávejte ani elektrické lampy zapnuté dlouho bez dozoru. Zařiďte si pojištění proti požáru a nenechte se dopálit.

Víte, že i notebook může nečekaně vzplanout? Přečtěte si, jak tomu zabránit.

Vyberte kategorii
Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace