Doba na přečtení článku je 1 minuta

Jak se vyhnout vzplanutí notebooku?

Home office se stal běžnou součástí našich životů. Pracujeme u stolu, v křesle a někdy v posteli. Notebook se tak může snadno přehřát. Všem zapáleným pracantům, kteří tráví u svých přenosných počítačů dlouhé hodiny, přinášíme tipy, jak se této pohromě vyhnout.


Jak předejít vzplanutí notebooku?

  • Notebook pravidelně čistěte od prachu, a to nejenom na displeji či klávesnici.

  • Pokládejte notebook na tvrdý povrch.

  • Nenechávejte notebook v peřinách, dekách a podobně.

 

Sjednejte si pojištění nemovitosti nebo vybavení domácnosti od Generali Česká pojišťovna a získejte tak komplexní ochranu vašeho domova včetně pojištění proti požáru.

14.02.2024
1 minuta

Chraňte se chytrou domácností proti zlodějům

Zkuste si pomoci s chytrou domácností a čidly. Tyto technologie vás na mobilu upozorní na události, které mohou znamenat zloděje. 

Čidla otevření dveří či oken řeknou, kdy došlo k otevření něčeho, co otevřeno být nemá. Vedle hlídání zlodějů mohou třeba zkontrolovat, zda jste nezapomněli zavřít okno. 

Pohybová čidla odhalí pohyb nezvaného návštěvníka. Tedy za předpokladu, že nemáte doma domácí zvíře, které bude vyvolávat falešné poplachy.

Vnitřní i venkovní IP kamery nejenom umožní podívat se, co se děje, ale zpravidla umí i detekovat pohyb, upozornit na událost a vše nahrávat pro předání policii.

Detektory vibrací mohou odhalit rozbití okna, ale také třeba otřesy cenných věcí, které máte doma. 

Venkovní chytrý zvonek vybavený kamerou se také hodí. Uvidíte, co se děje u vchodových dveří, kdo zvoní a můžete s ním i komunikovat.

Autor: Daniel Dočekal
Vyberte kategorii