Doba na přečtení článku jsou 3 minuty

Topíte v kamnech bezpečně?

Krb nebo kamna jsou skvělou variantou, jak si v zimě zajistit příjemné teplo, a navíc ještě vytvořit romantickou atmosféru domova.

Ještě před tím, než kamna roztopíte poprvé, přesvědčte se, že máte správně uzpůsobený byt. Před krbem a kamny je vhodná kamenná dlažba nebo speciální tvrzené sklo. Nový tepelný prvek vybírejte a instalujte jenom s profesionály. Nechte si vždy zkontrolovat spalinové cesty. 

Ne vždy ale vytápění otevřeným ohněm končí šťastně. Jaká bezpečnostní opatření musíte dodržovat, abyste se vyhnuli nepříjemnostem?

  • Nenechávat oheň bez dozoru
  • Neopouštět byt, dokud není oheň zcela uhašen
  • Nechat uhlíky vždy dohořet, vychladnout a následně uložit v kovové nádobě

Podívejte se i na video, které se právě topení v krbech a kamnech věnuje.

Při topení si užijte svůj krb do sytosti a nenechávejte oheň bez dozoru. Neopouštějte domov, pokud oheň není úplně uhašený. A nezapomeňte ani na uhlíky. Vždy je nechte dohořet, vychladnout a pak je smeťte do kovové nádoby.

A co když přece jen dojde k problému? Pojištění domácnosti, nemovitosti a odpovědnosti v jednom se postará o navrácení pohody.

14.02.2024
1 minuta

Chraňte se chytrou domácností proti zlodějům

Zkuste si pomoci s chytrou domácností a čidly. Tyto technologie vás na mobilu upozorní na události, které mohou znamenat zloděje. 

Čidla otevření dveří či oken řeknou, kdy došlo k otevření něčeho, co otevřeno být nemá. Vedle hlídání zlodějů mohou třeba zkontrolovat, zda jste nezapomněli zavřít okno. 

Pohybová čidla odhalí pohyb nezvaného návštěvníka. Tedy za předpokladu, že nemáte doma domácí zvíře, které bude vyvolávat falešné poplachy.

Vnitřní i venkovní IP kamery nejenom umožní podívat se, co se děje, ale zpravidla umí i detekovat pohyb, upozornit na událost a vše nahrávat pro předání policii.

Detektory vibrací mohou odhalit rozbití okna, ale také třeba otřesy cenných věcí, které máte doma. 

Venkovní chytrý zvonek vybavený kamerou se také hodí. Uvidíte, co se děje u vchodových dveří, kdo zvoní a můžete s ním i komunikovat.

Autor: Daniel Dočekal
Vyberte kategorii