Jak to máme s dveřmi
Ačkoli se zabouchnutí dveří přihodí docela běžně, jen málokdo využívá pro vyřešení daného problému asistence pojišťoven – reálně se jedná o pouhá 2 % lidí. Tyto služby jsou přitom ke sjednanému majetkovému pojištění zcela zdarma, lidé o tom však většinou vůbec neví.
Z největší části můžou za zabouchnuté dveře neopatrnost, průvan nebo dokonce děti a zvířata. Lidé v tomto případě většinou sahají po telefonu a jsou rozhodnuti využít služeb zámečníka, nevýhodou tohoto řešení je však to, že jej lidé platí „ze svého“, většinou se jedná o částky od dvou do tří tisíc korun.
Částka se přitom zvyšuje s tím, v jak velkém problému se nacházíte. K příplatkům dochází např. tehdy, pokud jsou dveře nejen zabouchnuté, ale i zamknuté, a navrch třeba i opatřeny bezpečnostním zámkem. Dále také podle toho, kdy o pomoc žádáte – určitě neplatíte stejnou sumu v noci, kdy každý spí, jak během odpoledne. Obdobně to platí i s víkendy.
V Generali Česká pojištovna mají všichni naši klienti danou službu zcela zdarma v rámci asistenčních služeb u pojištění domácnosti. Výhodou je také to, že klient není nikterak omezován v tom, kolikrát může danou službu využít.
Kolik platíme za opravy spotřebičů
„Dříve vydržely domácí spotřebiče klidně i 20 let, dneska skončí záruka a může to jít do šrotu!“
Určitě jste někdy podobnou větu buď slyšeli z úst druhých či ji dokonce sami prohlásili. Musíme říci, že na tom určitě něco je… V Česku je o tom dokonce přesvědčeno přes 80 % lidí. Musíme vás však vyvést z omylu, žádné „kazítko“ ve skutečnosti neexistuje. Za vady přístrojů mohou většinou výrobní postupy či materiály, z nichž jsou dané součástky tvořeny. Nejčastěji si přitom stěžujeme na televizory, notebooky a další zařízení.
Pojišťovna Generali Česká pojištovna je však připravena i na tyto situace, které řeší, stejně jako zabouchnuté dveře, v rámci asistenčních služeb při pojištění domácnosti. Vše je plně hrazeno až do výše 6000 Kč. V případě, kdy výrobek nelze opravit či se jeho oprava zkrátka nevyplatí, je majiteli vyplacena zůstatková cena – této služby pak lze využít u spotřebičů do sedmi let stáří. U vířivých van, čerpadel apod. pak lze využít dané služby až do 10 let stáří přístroje. Nejvíce přitom v českých domácnostech vydrží mikrovlnné trouby, naopak nejčastěji měníme právě notebooky, u kterých dochází spíše k morálnímu zastarání (starší technologie apod.).
Zajímavé je také to, jaké částky jsou Češi ochotni do oprav vkládat. Nejčastěji se pohybují v řádu do dvou tisíc korun, u mikrovlnných troub však výrazně méně.
Češi zkrátka milují nové věci
Z uvedených poznatků vyplívá, že český národ před opravami, ve většině případů, upřednostňuje výměnu zařízení za nový model/kus. Někdy v tom hraje roli i čekací doba, která může být u oprav až příliš vysoká.
1. Myslete na vhodné podložky
Pod každou svíčku, purpuru či františka je nutné dát stabilní podložku z nehořlavého materiálu, která zabrání přímému kontaktu s podkladem. V případě adventních věnců je potřeba obstarat podložky bodcem, aby nehrozilo převrácení svíček.
2. Svíčky umísťujte daleko od hořlavých materiálů
Nikdy nepokládejte svíčky do blízkosti dřeva, záclon, textilií a dalších hořlavých materiálů. Svíčky rozhodně neumisťujte do průvanu.
3. Pozor na děti a zvířata
Pokud máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky, zajistěte, aby na svíčky, prskavky ani františky nikdo z nich nedosáhl.
4. Svíčky a materiál na adventní věnec vybírejte pozorně
Adventní věnec nemá být vyroben z extrémně hořlavých materiálů, jako jsou suché dřevěné větvičky, piliny a podobně. Na věnec neumísťujte dlouhé a úzké svíčky, které hoří rychle, a riziko, že zapálí své okolí, je tedy vyšší.
5. Nikdy nenechávejte oheň bez dozoru
Každá zapálená svíčka, františek či prskavka musí být pod stálým dohledem, aby člověk mohl v případě jakékoli nehody ihned zakročit.
I když se člověk snaží sebevíc, může se stát, že si plamínek svíčky nebo třeba jiskřička prskavky najde cestičku a způsobí požár. Pokud se tak stane, je nutné rychle jednat. Nejjistější je samozřejmě volat hasiče, pokud to však mohutnost požáru ještě dovoluje, můžete se pokusit oheň dostat pod kontrolu i sami.
Rozhodli jste se hasit? Vypsali jsme pro vás vhodné prostředky pro hašení tří nejčastějších typů požárů domácností ve vánočním období:
Požár z adventních věnců, svíček
peřina
hasicí deka
Požár jedlých tuků vzniklý při vaření
vlhký ručník nebo utěrka
poklička, plech
hasicí deka
Hořící elektronika
práškový hasicí přístroj
sněhový hasicí přístroj
hasicí deka
Sjednejte si pojištění majetku od Generali Česká pojištovna.